EBEL: gólfesztivál a Raktár utcában a sereghajtó ellen

2020.02.16. 20:02
Erdély (jobbra) és Kuralt egyaránt 2+1-ig jutott (Fotó: Facebook.com/FehervarAV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának vasárnapi játéknapján az alsóházban szereplő Fehérvár AV19 meggyőző játékkal 9–1-re legyőzte a sereghajtó Dornbirnt.

Álomszerűen kezdett a Dornbirn ellen a Fehérvár, mindössze 22 másodperccel a kezdés után Anze Kuralt remek kiugratása után Erdély Csanád pontosan lőtt Juha Järvenpää kapujának bal oldalába, a Volán ezzel máris olyan helyzetben találta magát, amelyre az elmúlt két – egyaránt elvesztett – mérkőzésen nem volt példa: vezetett.

Sőt, a nyolcadik perc elején Scott Timmims három ember között szép cselekkel középre húzott a jobb oldali bulikorongtól, majd visszahúzta a rövid felsőbe a pakkot, gyönyörű találatával megduplázva a hazaiak előnyét. A fehérváriak a folytatásban sem álltak le, s ennek eredménye volt, hogy négy perccel később Anze Kuralt egy kapusról lecsorgó pakkot jó cselt követően szépen tett a hálóba, s az első harmadbeli gólfesztiválnak még nem volt vége, Erdély ugyanis emberhátrányból végleg demoralizálta a vendégeket, amikor Sarauer Andrew passza után megszerezte a második találatát.

A Volán az első szünet után sem pihent meg, s példásan kiszolgálta lelkes közönségét a második húsz percben is: noha Kuralt második találatára még válaszolt a Dornbirn, ám Andrew Yogan előnyös gólja révén hamar jött a riposzt a fehérvári részről, majd Mihály Ákos növelte tovább a különbséget. És Tim Campbell is feliratkozott emberelőnyből a gólszerzők közé (ez volt az utolsó, negyedik pontja, s ezzel ő lett a legeredményesebb): 8–1-nél következett a záró hármad.

A harmadik harmadra aztán már abbamaradt a góleső, csak Felix Girard volt eredményes, de a Fehérvár így is EBEL-történelmének egyik legnagyobb diadalmát aratta (9–1). Miután a rájátszásért zajló harcban a nagy rivális Innsbruck hazai pályán kikapott a Znojmótól, a két nappal ezelőtti, éppen az Innsbrucktól elszenvedett vereség ellenére a magyarok beérték pontszámban az osztrák csapatot.

Folytatás két nap múlva a Dornbirn otthonában, ahol jó lenne nem hagyni, hogy a sereghajtó visszavágjon.

FEHÉRVÁR: Ouzas
Kaijomaa, T. Campbell 1 (2) – Stipsicz, Tikkanen (1) – Szabó B., Harty – Szabó Dániel
Erdély Cs. 2 (1), Sarauer (3), Kuralt 2 (1) – Mihály Ákos 1, Timmins 1, Szita (1) – Yogan 1 (1), Metsävainio, Girard 1 (1) – Szabó K., Reisz, Sárpátki (1)
Edző: Antti Karhula
DORNBIRN: J. Järvenpää (Tschrepitsch)
Ellerby, J. Subban – Magnan (1), Gartner – Schnetzer, Vainonen
Romig, Rapuzzi, Bau – Körkkö, Tamminen, Fröwis – Schwinger, Häussle 1, Macierzynski – Antonitsch (1), Egger
Edző: Kai Suikkanen
Kiállítások: 12 perc, ill. 13 perc+végleges fegyelmi (Bau)
Kapura lövések: 32–28