Hiezl Réka sokszor a fiúk hokicsapatában is döntő tényező

R. P.R. P.
2025.02.14. 18:02
Hielz Réka osztrákok elleni gólja (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)
A Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége volt Hiezl Réka, a magyar női jégkorong-válogatott 15 éves játékosa és Kovács Attila, a Magyar Jégkorongszövetség sportigazgatója.

 

Hiezl Réka az osztrákok elleni meccsdöntő góljáról az olimpiai selejtezőben:

„Sajnáltam, hogy hosszabbításban dőlt el a meccs, kellett volna a három pont. Örültem, hogy lehetőséget kaptam a három a három elleni játékban. Ez fekszik nekem, szeretek úgy jégre lépni, hogy több hely van, és ezt most ki is tudtam használni. Örülök, hogy ennyire felhívtam magamra a figyelmet, nem gondoltam volna, hogy ennyire megismernek és megkedvelnek majd. Meglepődtem, hogy felküldtek a pályára, de nagyon örültem. Meg akartam mutatni, hogy bízhatnak bennem és hogy jó döntés volt.”

Kovács Attila, a Magyar Jégkorongszövetség sportigazgatója:

„Az a képzés, amit Réka napi szinten kap, kifejezetten jó, U16-os csapatban játszik a fiúk között, de így is sokszor ő a döntő tényező. Viszonylag megszokott, hogy a tizenhat éven aluliak korosztályáig a legjobb lány hokisok együtt játszanak a fiúkkal. Réka ezért is ennyire kiemelkedő, persze sok más faktor mellett.”

A teljes adást ide kattintva hallgathatja meg.

 

 

Legfrissebb hírek

Jó hangulatban készül női hokiválogatottunk a hazai vb-re

Jégkorong
3 órája

Kolbenheyer Zsuzsanna: Ha valaki élvezi a játékot, annak ösztönző ereje van

Jégkorong
20 órája

Videó: aranyérmet várnak a vb-re készülő magyar női jégkorong-válogatott játékosai

Jégkorong
23 órája

Csordás, Bátyi és Tóth Flóra kikerült a magyar női jégkorong-válogatott keretéből

Jégkorong
2026.04.07. 19:10

Fölényes győzelmet aratott a kínaiak ellen a női hokiválogatott

Jégkorong
2026.04.06. 21:07

Balogh Zsolt: Játszhatnék még, de úgy emlékezzenek rám, ahogy abbahagytam

Kézilabda
2026.04.03. 19:31

Női jégkorong: a csapatkapitány szerint a feljutás a magyar válogatott célja

Jégkorong
2026.04.03. 16:07

A Fradi 2006-os száműzetése – miért és hogyan zárták ki a klubot az NB I-ből?

Labdarúgó NB I
2026.04.02. 19:14
Ezek is érdekelhetik