
Fotó: MJSZ
A februári olimpiai selejtezőre és az áprilisi elit-világbajnokságra készülő magyar női jégkorong-válogatott hosszabbítás után 4–3-ra győzött a francia csapat ellen a németországi torna pénteki második fordulójában.
Pat Cortina szövetségi kapitány együttese a landshuti összecsapás 10. percében hátrányban került, ám a második felvonás elején sikerült egyenlítenie Horváth Imola révén. Az újabb szünet előtt a rivális gólra váltotta emberelőnyét, amit megtoldott a 46. percben egy másik góllal. Imets Mercédesz a játékrész derekán szépített, és az egyenlítés sem maradt el, Odnoga Lotti talált be fórban. A ráadásban Dabasi Réka villant, így a magyaroké lett a bónuszpont.
A magyarok szerdán a szlovákok ellen diadalmaskodtak 4-3-ra, szombaton pedig a házigazda német csapattal találkoznak a tornagyőzelemért.
JÉGKORONG
NÉMETORSZÁG-KUPA, NŐI TORNA, LANDSHUT
2. FORDULÓ
Magyarország–Franciaország 4–3 (0–1, 1–1, 2–1, 1–0), hosszabbítás után
Legfrissebb hírek

Biztató a helyzet a hazai női hoki-vb előtt
Jégkorong
2026.02.09. 17:34

Döntős a magyar női jégkorong-válogatott Klagenfurtban
Jégkorong
2026.02.07. 19:43
Ezek is érdekelhetik






