
Október a mellrák elleni küzdelem hónapja, ehhez az idén a jégkorong Erste Liga is csatlakozik.
A liga pénteki közleménye szerint a Pink Október kezdeményezés vasárnaptól a hónap végéig tart a liga valamennyi csapatánál és jégpályáján. A játékvezetők egyedi mezeket viselnek majd, és megjelenik a játékosok sisakján is a rózsaszín szalag.
A cél a tudatosság megerősítése, a szűrővizsgálatok és a megelőzés fontosságának hangsúlyozása.
A kezdeményezés 1985 októberében indult az Egyesült Államokból, majd hamarosan világszerte a figyelemfelhívás eszközévé vált a rózsaszín szalag.
Legfrissebb hírek

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk
Jégkorong
2026.06.22. 07:06

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja
Jégkorong
2026.06.20. 16:36

Hosszabbított válogatott csatárával az FTC jégkorongcsapata
Jégkorong
2026.06.20. 15:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban
Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából
Jégkorong
2026.06.18. 08:32
Ezek is érdekelhetik



