Az Erste Liga is csatlakozik a mellrák elleni októberi kampányhoz

2024.10.11. 11:00
null
Október a mellrák elleni küzdelem hónapja, ehhez az idén a jégkorong Erste Liga is csatlakozik.

 

A liga pénteki közleménye szerint a Pink Október kezdeményezés vasárnaptól a hónap végéig tart a liga valamennyi csapatánál és jégpályáján. A játékvezetők egyedi mezeket viselnek majd, és megjelenik a játékosok sisakján is a rózsaszín szalag.

A cél a tudatosság megerősítése, a szűrővizsgálatok és a megelőzés fontosságának hangsúlyozása.

A kezdeményezés 1985 októberében indult az Egyesült Államokból, majd hamarosan világszerte a figyelemfelhívás eszközévé vált a rózsaszín szalag.

 

Legfrissebb hírek

Jégkorong Kontinentális Kupa: Észtországban kezd a magyar bajnok BJA

Jégkorong
2026.06.22. 15:37

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
2026.06.22. 07:06

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

Hosszabbított válogatott csatárával az FTC jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.20. 15:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: Mesikämmen Gyergyóból a rivális Brassóhoz igazolt

Jégkorong
2026.06.17. 15:37

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46
Ezek is érdekelhetik