Erste Liga: sztáredző veszi át az UTE irányítását

2024.05.06. 18:27
Jason Morgan veszi át az Újpestet (Fotó: utehoki.hu)
A Csíkszeredával kétszeres Erste Liga-győztes Jason Morgan váltja a távozó Markus Juurikkalát az UTE jégkorongcsapatának kispadján.

 

A játékosként az NHL-ig jutott kanadai tréner az elmúlt három évben Németországban és Skóciában edzősködött, és a Glasgow Clan együttesétől érkezik a Megyeri útra.

A klub honlapja emlékeztetett rá, hogy játékos-pályafutásának lezárása után Morgan ült a DVTK, a Debrecen, a Dunaújváros és a Csíkszereda kispadján is, a székelyföldi csapattal két Erste Liga-győzelmet aratott, a DVTK Jegesmedvékkel pedig MOL Ligát nyert.

A 47 éves edző az utehoki.hu oldalon úgy nyilatkozott: ismeri az Erste Ligát, és hisz abban, hogy vezetésével az UTE versenyben lehet a végső győzelemért.

Jason Morgan segítője Kovács Viktor lesz, aki már az előző idényben is másodedzőként dolgozott az első csapat mellett.

Az Újpest az Erste Liga legutóbbi idényében az alapszakaszt a hatodik helyen zárta, majd a negyeddöntőben 4–0-s összesítéssel búcsúzott Gyergyói HK-val szemben.

 

Legfrissebb hírek

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
Tegnap, 11:49

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

Visszavonult a háromszoros Stanley-kupa-győztes Jonathan Toews

Amerikai sportok
2026.06.19. 20:39

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

NHL: nem tér vissza a Stanley-kupa-döntős Vegas vezetőedzője

Jégkorong
2026.06.16. 19:18

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: Keresztes Levente hosszabbított a magyar bajnokkal

Jégkorong
2026.06.15. 10:09
Ezek is érdekelhetik