Erste Liga: végleges a névsor, 11 csapatos lesz a bajnokság

MTI MTIMTI MTI
2018.06.21. 17:27
Végleges a jégkorong Erste Liga következő idényének mezőnye: 11 gárda vág neki a 2018–2019-es szezonnak.

A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a KMH kandidált sikerrel – előbbi három már korábban nyilvánosságra hozta a részvételét –, s a csapatok felvételét a liga tagjait követően az MJSZ elnöksége is támogatta.

A négy újonc mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest vág neki az új évadnak.

Az elmúlt szezonban bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék a szlovák élvonalban (Tipsport Liga) indul.

Legfrissebb hírek

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából

Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: Mesikämmen Gyergyóból a rivális Brassóhoz igazolt

Jégkorong
2026.06.17. 15:37

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: Keresztes Levente hosszabbított a magyar bajnokkal

Jégkorong
2026.06.15. 10:09

Erste Liga: a BJA, a Brassó és a Miskolc is hosszabbított egy játékosával

Jégkorong
2026.06.12. 16:43

Erste Liga: egyik legjobb csatárával hosszabbított a DEAC

Jégkorong
2026.06.11. 17:27
Ezek is érdekelhetik