Erste Liga: végleges a névsor, 11 csapatos lesz a bajnokság
Végleges a jégkorong Erste Liga következő idényének mezőnye: 11 gárda vág neki a 2018–2019-es szezonnak.
A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a KMH kandidált sikerrel – előbbi három már korábban nyilvánosságra hozta a részvételét –, s a csapatok felvételét a liga tagjait követően az MJSZ elnöksége is támogatta.
A négy újonc mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest vág neki az új évadnak.
Az elmúlt szezonban bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék a szlovák élvonalban (Tipsport Liga) indul.
Legfrissebb hírek

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja
Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban
Jégkorong
2026.06.18. 17:42

Szilassy Zoltán: Felfelé lógunk ki az Erste Ligából
Jégkorong
2026.06.18. 08:32

Erste Liga: egyik legjobb csatárával hosszabbított a DEAC
Jégkorong
2026.06.11. 17:27
Ezek is érdekelhetik




