Jégkorong-vb: menetelő finnek, a csehek 0–2-ről győztek

2016.05.09. 21:32
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Finnország remek játékkal és egy góllal gyűrte le az amerikaiakat. Moszkvában a csehek 0–2-es első harmad után győzték le kettővel a svédeket. A mieink kedden a franciákkal találkoznak magyar idő szerint 19.15 órakor.

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Az első harmad első felét abszolút kézben tartották a finnek, akik nagyszerű sebességen közlekedve, kiváló, ám mégis könnyed védekezéssel, remek csapatjátékot bemutatva a 13. perc elejére megléptek kettővel. Az amerikaiak kedvét a 14. percben szerzett találatuk hozta meg. Utána bátrabban játszottak, így kiegyenlítődött a mezőnymunka. Finn mezőnyfölény jellemezte a második etap elejét, de ezért már lényegesen többet kellett dolgozniuk, mint egy harmaddal korábban. Az amerikaiak emberfórok formájában kerültek helyzeti előnyhöz – két finn kiállítás elég véleményes volt, tüntetett is a közönség –, de nem tudtak élni vele. A harmad hajrája megint a finneké volt, de az eredmény nem változott. A harmadik felvonás elején gyorsan egalizálták az amerikaiak, de a finnek fórhoz jutva 20 mp alatt ismét vezetést szereztek. A folytatásban amerikaiak igyekeztek dominálni, de a finnek szervezetten védekeztek és villámgyors kontrákat vezettek, bátran egy az egyeztek (3–2).

Svédország–Csehország

A csehek nagyon az ellenfél keze alá dolgoztak az első harmadban. Előbb beszedtek két kiállítást, a másodikból meg is lett a svédek vezető találata. Utána a csehek kerültek kétszer emberelőnybe, erre nemhogy egyenlítettek volna, hanem öt a négyben megkapták a másodikat is. Összekapta magát a cseh válogatott az első harmadszünetben, és beszorította a megzavarodó svédeket. A csehek húsz perc alatt fordítottak! Két akciógóljukat követően már emberhátrányból is eredményesek tudtak lenni. Amíg az első felvonásban semmi nem jött össze neki, addig a másodikban lényegében minden. A harmadik felvonás végjátékában a svédek korán kockáztattak, a csehek viszont negyedik góljukkal eldöntötték a meccset (2–4).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Finnország–Egyesült Államok 3–2
(2–1, 0–0, 1–1)
G: 9:16 Koivu (Granlund, Aho – 1–0), 12:04 Pihlström (Pulkkinen, Sallinen – 0–2), 13:45 Vatrano (Matthwes – 2–1), 40:53 Murphy (Maroon, Larkin – 2–2), 44:16 Komarov (Barkov, J. Jokinen – emberelőny, 3–2)
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
KORÁBBAN
Fehéroroszország–Kanada 0–8

A-CSOPORT (Moszkva)
Svédország–Csehország 2–4
(2–0, 0–3, 0–1)
G: 9:15 Rosen (Gustafsson, Wennberg – emberelőny, 1–0), 19:52 Lundberg (Sjögren – emberhátrány, 2–0), 26:45 Pastrnák (Cervenka, Jerábek – 2–1), 33:38 Kovár (Jerábek, Birner – 2–2), 37:59 Birner (emberhátrány – 2–3), 54:32 Birner (2–4)
Kiállítás: 4, ill. 6 perc