Remek játékkal tisztes vereség Szlovákiától

2016.05.07. 11:07
Az odaadó védekezésre ezúttal sem lehetett panasz (Fotók: AFP)<br />
Nagyszerűen játszott a magyar válogatott Szlovákia ellen az oroszországi világbajnokság szentpétervári csoportjában. A megilletődött kezdés után gyorsan egyenlítettünk, de a második harmadban jobbak voltak a szlovákok, így hiába szorítottuk be őket a harmadik harmadban, mivel gólt nem szereztünk, ráadásul kaptunk egyet üres kapuba, fejet kellett hajtanunk.

NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti! (tv: Sport1)
Töltse le a vb szurkolói szoftverét!
A VB-KERET TAGJAINAK RÉSZLETES ADATLAPJA!

Védekeznünk kellett az első percekben, majd Vas Márton kiállításánál négy az öten maradtunk a jégen. Viszont Sarauer Andrew remekül szúrt közbe, még ellenakciót is vezettünk, amelyben két lövést adtunk le. Azért inkább örülnünk kellett, hogy megúsztuk a hátrányt, alig tudtunk cserélni. A büntetőpadról visszatérő Vas Márton azonban azonnal kapura törhetett, majd megsoroztuk Branislav Konrád kapust. Mielőtt elhittük volna, hogy lehet keresnivalónk, egy ellentámadást góllal zárt Szlovákia: nem sikerült takarítanunk a kapunk előtt, Tomás Marcinko pedig sokadik szándékból betalált Rajna Miklós kapujába. Kár érte, darabra bőven megvoltak a védők a magyar kapu előtt. A gól után kijöttünk a szorításból, érvényesült a letámadásunk, döntően a mezőnyben zajlott a játék.

A 13. percben emberelőnybe kerültünk, amit sikerült kihasználnunk! Bartalis Istvánt tört előre lendületesen a bal szélen, a kapu mögül visszajátszott, Banham Frank pedig a tömegben közbeszúrt. Gól! Nemcsak az állás, a játék képe is kiegyenlítődött. Eltekintve Tomás Jurco ziccerétől – Rajna javította a magát elcselező Galló hibáját – nem volt benne az ellenfél játékában az újabb gól. Egy bedobás utáni apró figyelmetlenség és egy megpattanó korong miatt mégis megkaptuk a 18. percben (2–1).

2. harmad

Megúsztuk az emberhátrányt a harmad elején – Magosi Bálint nem, ő lábbal blokkolt egy lövést –, majd öt az öt ellen a jégen bátrabban, elszántabban vállaltuk fel a letámadást és a támadójátékot, mint tettük azt az első játékrészben. Volt ebben némi kockázat, a riválisnak kapuvasa és kimaradt ziccere is volt. Ráadásul ez a játékstílus piszok sok munkát követelt, ami, ugye, viszi az energiát. Sok volt az ütközés, ami olykor kisebb kakaskodásba is átcsapott, de kiállítást egyik sem ért. Ritka vendégek voltak a szlovákok a kapunk előtt, viszont amikor arra jártak, mindig közvetlen veszélyt jelentettek.

Magosi kiállítása közben a szlovákok nem erőlködtek, keresték a helyet, így hiába voltak a harmadunkban, leginkább távolról lövöldöztek és a lecsorgókban bíztak. Azokat viszont sikerült kiütnünk. Rajna a sokadik lövést védte mamuttal, majd Vas Márton került helyzetbe, miután elcsípett egy átadást. A 36. percben aztán kettőre nőtt a szlovák előny. Nem volt veszélyesebb az akciójuk, mint előtte vagy egy tucat, de érezhető volt, hogy mindent nem úszhatunk meg. Az ellenfél második és harmadik találatát is a második soruk hozta össze. A felvonás végjátékára visszavettek a szlovákok, mi meg üldöztük őket a jégen becsülettel, de akciót vezetni nem tudtunk, így a kapura nem jelentettünk veszélyt (3–1).

3.harmad

A felvonás eleje egyértelműen a miénk volt, a 45. perc elején nem véletlenül kerültünk emberelőnybe, megdolgoztunk érte. Sajnos közvetlen gólveszélyt már nem tudtunk kialakítani, így nem tudtunk felzárkózni. Szlovákia érezhetően megelégedett kétgólos előnyének megtartásával, elsősorban a védekezésre koncentrált, nem feltétlenül akart támadni. Főként nem kitámadni. A mieink bírták erővel a tempót, amit döntően mi diktáltunk. Több volt így az izgalom, hogy az ellenfél harmadára szorítkozott a játék, de igazi gólveszélyt nem jelentettünk. Igaz, az ellenfél sem.

Az 51. percben ismét emberelőnybe kerültünk, de csak felállnunk sikerült, megjáratni a korongot, megmozgatni az ellenfelet, a kapura ekkor sem jelentettünk különösebb veszélyt. Az 54. percben már a harmadik fórhoz jutottunk a felvonásban de abban sajnos nem sikerült bevinnünk a játékot a szlovák harmadba. Ezt a fáradtság számlájára írhattuk. Rajna 57:15-nél lement, átadta a helyét egy mezőnyjátékosnak. Kockáztattunk, nem jött be: a korongot szerző szlovákok fél perccel később üres kapus góllal büntettek. A végére ismét kaptunk egy emberelőnyt, Rajna megint lement, de hat a négyben sem sikerült szépítenünk (4–1).

Érkekességek, aktualitások a helyszínről, élő hírfolyamunkban – ITT.

80. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG
B-CSOPORT (Szentpétervár)
SZLOVÁKIAMAGYARORSZÁG 4–1 (2–1, 1–0, 1–0)
SZLOVÁKIA: Konrád – Sersen, Meszáros, Réway, Dano, Bakos – Sekera, Marincin, Jurco, Viedensky, L. Hudácek – Mikus, Granák, Dravecky, Bartánus, Marcinko – Svarny, Jaros, Lusnák, A. Stastny, Hrnka. Szövetségi kapitány: Zdeno Cíger
MAGYARORSZÁG: Rajna – Wehrs, Dudás, Nagy G., Sofron, Bartalis – Szirányi, Sagert, Kóger, Galló, Sarauer – Stipsicz, Vas M., Kovács Cs., Vas J., Sebők – Garát, Benk, Magosi, Nagy K., Banham. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Gólszerzők: 7:07 Marcinko (Granák, Dravecky, 1–0), 13:30 Banham (Galló, Bartalis, 1–1), 17:43 Jurco (Sekera, Marincin, 2–1), 35:09 Sekera (Jurco, 3–1), 57:43 Lusnák (üres kapu, 4–1).

A-CSOPORT(Moszkva)
Svájc–Kazahsztán 2–3 – szétlövéssel (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 0–1)
G: 14:56 Walser
(Diaz, Andrighetto – 1–0), 30:57 R. Szavcsenko (emberhátrány – 1–1), 50:30 Sztarcsenko (Rimarjev – emberelőny, 1–2), 52:01 Hollenstein (du Bois, Ambuhl – ee., 2–2), 65:00 Dawes (győztes büntető – 2–3)

3. HARMAD

60. perc: Vége a meccsnek, jól játszott a magyar válogatott, de a szlovákok jobbak voltak. 4–1
60. perc: Banham
lövései elakadtak a blokkban.
59. perc: Másfél perc van hátra, megint lehoztuk a kapust...
59. perc:
Megint emberelőnybe kerültünk, ezúttal bottal ütésért Hudácek ment le.
59. perc: Bakos
lövését védte Rajna. A buli után Jurco próbálkozott, ez is Rajna kesztyűjében halt el.
58. perc: ELDŐLT. És ezt meg is jártuk..
. Korongot vesztettünk, Lusnák lecsapott rá, és biztos kézzel talált be az üres kapuba. 4–1
58. perc: Lehoztuk a kapust.
57. perc: Granák
lövését védte Rajna, majd Mikus próbálkozott, ez kivágódott.
56. perc:
Remekül játszik a magyar csapat, de a szlovákok vezetnek...
56. perc: Vas
előtt óriási lehetőség adódott, de a lövését remekül védte Konrád.
55. perc: Dudás
sisakjára odacsaptak, de nem kaptunk kiállítást. Vass egészen távolról lőtt, Konrád elkapta a váratlan lövést.
55. perc: Wehrs
lövése ment mellé, de maradt nálunk a korong. Banham óriási lökete is mellé szállt.
55. perc:
Megint emberelőnybe kerültünk, mert Jaros kiemelte a pályáról a korongot.
54. perc:
Teljesen beszorítottuk a szlovákokat, de Konrád remekül áll a lábán.
53. perc: Marincin
szerzett korongot, el is indult a kapunk felé, majd éles szögből lőtt, Rajna viszont védett.
52. perc: Banham
nagy lövése lejött Jarosról.
51. perc:
Felálltunk, Dudás lőtt, Konrád védett.
51. perc: Nagy volt a nyomás a szlovákokon, emberelőnybe kerültünk! Mikus
a büntetőpadon.
50. perc: Bartalis
szenzációs lövésébe belekapott Konrád, a kesztyűjéről pedig kipattant a korong.
50. perc:
Beleerősítettünk, Kóger csapott le egy korongra, de passznak is, lövésnek is gyenge volt a próbálkozás.
49. perc: Sebők
lőtt két nagy csel után, de nem ment be...
49. perc: Wehr
lőtt a bal fölső felé, Konrád biztosan fogta a nem túl erős löketet.
47. perc: Jurco
lőtt ravaszul, Rajnán azonban nem tudott kifogni.
47. perc: Szirányi
csapott le egy kósza korongra, azonnal lőtt, Konrád viszont védett.
46. perc:
A szlovákok kivédekezték az emberhátrányt.
46. perc: Marcinko
maradt lent, miután ütközött Sofron vállával. A szlovákok kiállítást akartak, de nem jött össze nekik.
45. perc:
Felálltunk, Dudás lövésébe Kóger beleért, de mellé ment a korong.
44. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Marincin ment ki a büntetőpadra.
43. perc: Viedensky
maradt egyedül a harmadunkban, és egy távoli lövés utáni lepattanót küldött kapura, de Rajna védett.
42. perc: Galló
ment el a jobb oldalon, két védőt is becsapott, majd a kapu elé küldte a korongot, ahol Kógert elnyomták, de a kapus védett.
41. perc: Wehrs
lövésével indult a meccs, de kaput nem talált.
41. perc: Elkezdődött a harmadik harmad.

2. HARMAD

40. perc: Vége a második harmadnak, jobbak voltak a szlovákok, megérdemelten vezetnek. 3–1
40. perc:
A kapura lövések aránya 22:10 – a szlovákoknak.
39. perc: Bartalis
szerzett korongot a szlovák harmadban, lőtt is, Konrád viszont védett.
38. perc: Bakos
előbb a védőkbe nyomta a korongot, majd megint lőtt, de mellé.
37. perc:
A gól után tovább nyomnak a szlovákok, beszorultunk.
36. perc: GÓL! MEGINT BETALÁLTAK A SZLOVÁKOK. Sekera
cselezgetett, odaadta Jurcónak, aki a kapu mögül visszahúzta, éppen az érkező Sekera elé, aki szép gólt lőtt. 3–1
35. perc: Sersen
lőtt nagyot, Rajna védett, az ellentámadásból létszámfölényben támadhattunk, Vas Márton lövését Konrád védte.
34. perc:
Agresszívabb védekezésre váltott a magyar csapat, így többször tűnünk fel a szlovák kapu előtt.
32. perc: Kivédekeztük az emberhátrányt.
31. perc: Marincin
lövése mellé ment, mi pedig kiütöttük a korongot. Aztán felálltak a szlovákok, de lőni nem tudtak.
31. perc: Kőkemény két perc vár ránk...
30. perc: Réway
lövését mentette Rajna, Magosinak eltört az ütője, így emberhátrányban védekeztünk. Nem tudtunk felszabadítani, Magosi lebirkózta ellenfelét, kiállították.
29. perc:
Létszámfölényben támadhattunk, de Svarny a legjobbkor mentett szlovák szempontból.
28. perc: Granák
ment el a jobb oldalon, szép cselekkel a kapu elé került, végül azonban szerencsére nem talált be.
26. perc: Nagy Krisztián
játszott szépen Bartalishoz, aki fonákkal a jobb fölsőt vette célba, de Konrád nagyszerűen védett.
25. perc: Draveczky
volt hihetetlenül gyors, két védők között meghúzta, majd fonákkal akart gólt lőni, de Rajna védeni tudott.
25. perc:
Ebben a harmadban eddig nem volt még lövésünk, most is Rajnának kellett védenie Jurco próbálkozásánál.
24. perc: Meszáros
lőtt távolról, és olyan jól, hogy kis híján gól lett belőle, de a kapuvas mentett... Óriási erejű bomba volt.
23. perc: Dravecky
ugrott ki, de végül lőni nem tudott.
22. perc: Sikerült kivédekezni az emberhátrányt.
21. perc: Elkezdődött a második negyed.

A válogatott már az első harmadban megszerezte első vb-gólját (Fotók: AFP)

1. HARMAD

20. perc: Vége a harmadnak, vezet Szlovákia. 2–1
20. perc:
Nyolc másodperccel a vége előtt Sagert szabálytalankodott kiállítást érően.
18. perc: GÓL! MEGINT VEZET SZLOVÁKIA!
A buli után hátra került a korong Sekerához, aki lőtt, Jurco belerakta az ütőjét, így a korong a léc alá vágódott. 2–1
18. perc: Bakos
lőtt a jobb oldalról, a nem túl helyezett lövést Rajna megfogta.
16. perc: MEKKORA VÉDÉS! Jurco
indult meg ziccerben, de Rajna jól zárta a szöget, és szépen védett.
14. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETTÜNK! Bartalis
ment el a bal oldalon, kicselezte a kapust, majd a kapu mögül visszahúzta, Galló pedig meglátta a korongot, és becsúsztatta a hálóba, de előtte még Banham hozzáért, így övé lett a gól. 1–1
13. perc:
Felálltunk, de kicsit korai volt a lövés, mentettek a szlovák védők.
13. perc: Emberelőnybe kerültünk! Hrnka
ütközött szabálytalanul Szirányival, ki is ment két percre.
12. perc: Stasny
lőtte be balról élesen, Rajna kiütötte a korongot.
11. perc: Galló
szépen tartotta meg a korongot a szlovák harmadban, majd Wehrs lőtt, Konrád viszont megfogta.
9. perc: Bakos
lőtt, de a korong nem találta el a kaput.
8. perc: VEZET SZLOVÁKIA!
Létszámfölényben támadhattak a szlovákok, Rajna kétszer is védett, a harmadik lövés balról érkezett Marcinkótól, és ez már utat talált a kapunkba. 1–0
6. perc: Meszáros
távoli sistergőse jött ki Rajnáról, támadásban maradtak a szlovákok, megint Meszáros lőhetett, de ezúttal mellé. Kivédekeztük!
6. perc:
Felálltak a szlovákok de sikerült kijönni a harmadból, Magosi korongot szerzett a szlovák kapu előtt, gyenge lövését szépen védte Konrád.
5. perc: Kiállítás nálunk.
Viedensky nagyszerű cselét „ette meg” Vas, kiment két percre.
3. perc:
Beszorultunk, de sikerült kijönni a szorításból, Sofron pedig egy jobbról érkező átadás után közelről beleszúrt a korongba, amely kijött Konrádról.
2. perc: Viedensky
majdnem a kék vonalról eresztett el egy lövést. Középre tartott a korong, Rajnáról kijött, Stipsicz felszabadított.
2. perc: Rajnának kellett fognia egy közeli perdítést, de biztosan megoldotta a feladatot.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar válogatott megkezdte szereplését az oroszországi világbajnokságon!

ELŐZMÉNYEK

A mieink a csütörtöki utazás miatt lemondták az aznapi edzésüket, még úgy is, hogy csak az az egy alkalmuk lett volna megkóstolni a centerpálya jegét. Többet ért a pihenés, a frankfurti átszállással történő utazás okozta fáradtság utáni regenerálódás. A szentpétervári nyolcas mezőnyből egyedül mi nem edzettünk az első meccsünk előtt a centerpályán.

„Az egész csütörtökünk elment az utazással, fáradtak voltunk. Előre megbeszéltük, hogy elmarad az edzés. Nem is bántuk, még úgy sem, hogy így rögtön a meccsre esünk be a centerpályára – mondta a Nemzeti Sport Online-nak Rajna Miklós. – Inkább pihentünk, ami jól jött, bár az edzés elején ez pont nem látszott. Most a fórokat, a hátrányokat, a korongkihozatalokat ismételtük át elsősorban, azokon volt a hangsúly. Sok mindent még nem láttunk itt a szállodán és az edzőpályán kívül, de minden jól szervezett, minden a helyén van. Az öltözőnket elfoglaltuk, belaktuk. Nem panaszkodhatunk semmire. Remélem, hogy ez így is marad! A kora délutáni meccsnézés fakultatív, én jövök.”

Szentpétervár látványosan fogadta a vb-re érkezőket. A repülőtérről kilépve rögtön a vb plakátjával találta szembe magát az ember, ami a városban is több forgalmas helyen visszaköszönt. A repülőn található májusi magazinban három oldalt szántak a kiemelt havi sporteseményekre, így az oroszországi vb-re is, amely mind közül egyedüliként plusz egy oldalt kapott. Az esti sporthírekben vezető helyen szerepelt a klasszisokkal hagyományosan erősen megtűzdelt házigazda orosz csapat edzése, amely jelentős helyszíni figyelmet kapott a helyi és a nemzetközi médiától. Pálya széli képviselőiből két hokicsapat lazán kitelt volna.