Jégkorong-vb: Kanada tönkreverte a fehéroroszokat

KRASZ EMIL (Szentpétervár)KRASZ EMIL (Szentpétervár)
2016.05.09. 17:44
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Kanada laza első harmad után is tönkreverte a fehéroroszokat, Moszkvában a házigazda biztosan nyert a lenullázott lettekkel szemben. A mieink ma szabadnaposak, kedden a franciákkal találkoznak magyar idő szerint 19.15 órakor.

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A kezdés a fehéroroszoké volt – emberelőnyben is játszhattak –, aztán Kanada egyre inkább mezőnyfölénybe került, a 17. percben pedig kihasználta az emberfórját. Mentek a fehéroroszok, még helyzetük is adódott, nem volt reménytelen a játékuk. Viszont Kanada érezhetően nem pörgött maximumon. A második felvonásban viszont már igen. Olyan sebességgel éreztek a kontráknál, hogy a fehéroroszok nem tudtak visszazárni. Még emberfórban sem! Kanada a harmad közepén 20 mp alatt vágott kettőt, a fehérorosz kapus le is ment cserére. A záró felvonás elején Kanada lőtt még egy gólt, aztán az erejüket és a kedvüket is elveszítő fehéroroszok ellen megelégedett azzal, hogy az ellenfél harmadában tartotta a korongot. Azért emberfórból besikerült nekik még a nyolcadik is (0–8).

Lettország–Oroszország

A házigazda hiába veszélyeztetett dupla annyira az első harmadban mint lett ellenfele, egyik félnek sem sikerült gól szereznie az első etapban. Ami nem jött össze kezdésre, sikerült a második harmadban 29 mp alatt: Oroszország megszerezte a vezetést. A 28. percben kettőre nőtt a hazai előny, amely leginkább azért nem lett még több, mert kilenc percet voltak emberhátrányban. De gond így sem volt, a lettek nem éltek a lehetőséggel, nem tudtak felzárkózni. Az oroszok a harmadik felvonás közepén háromra növelték az előnyüket, ezzel el is döntötték a meccset. Mindhárom hazai góljuk öt az öt ellen született. Izgalmas volt a hajrá. Orosz kiállítás, lett kapuslevitel már az 55. percben. Akkor éppen hat a három ellen maradtak a jégen a felek. Gól viszont csak később született, az meg az oroszok lőtték fórból, Artemij Panarin pedig 2+2-vel zárt (0–4).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Fehéroroszország–Kanada 0–8
(0–1, 0–4, 0–3)
G: 16:26 Brassard (Perry, Duchene – emberelőny, 0–1), 21:03 Perry (Murray – 0–2), 23:58 O'Reilly (Jenner, Ceci – emberhátrány, 0–3), 31:19 Duchene (Brassard, Ceci – ee., 04), 31:39 Hall (McDavid – 0–5), 41:26 O'Reilly (Duchene, Scheifele – 0–6), 49:17 Stone (Scheifele – 0–7), 53:51 Matheson (Gallagher, McDavid – ee., 0–8)
Kiállítás: 10, ill. 6 perc
Finnország–Egyesült Államok 3–2

A-CSOPORT (Moszkva)
Lettország–Oroszország 0–4
(0–0, 0–2, 0–2)
G: 20:29 Panarin (Dacjuk – 0–1), 27:34 Dadanov (Sipacsjov, Panarin – 0–2), 47:02 Sipacsjov (Panarin, Dadanov – 0–3), 57:30 Panarin (Hudinov, Sipacsjov – emberelőny, 0–4),
Kiállítás: 8, ill. 15 perc + 20 perc fegyelmi (Jemelin)
Svédország–Csehország 2–4