Jégkorong ob I: csúnyán ellátták a Fradi baját Miskolcon

2007.11.23. 21:47
Súlyos, kilencgólos vereséget szenvedett a Ferencváros jégkorongcsapata az ob I pénteki játéknapján, Miskolcon. A hazaiak már az első harmad után 6-0-ra vezettek, és fölényesen nyerték a találkozót.
Amire még aligha volt példa a két együttes történetében, az most megtörtént, a miskolciak 11 perc alatt 5–0-s előnyt szereztek, és gyakorlatilag eldöntötték a találkozó sorsát. Ezután is rohamoztak a Macik, és néhány másodperccel az első harmad végén már féltucat volt az előnyük. A második harmadban nagyot változott a játék képe, a Fradi becsülettel küzdött, és szépített, sőt emberhátrányból akár ismét a kapuba találhatott volna. Az utolsó húsz percben újra a nagy kedvvel játszó hazaiak jeleskedtek. A Fradi számára némi mentség, hogy ezúttal egyetlen szlovák játékosuk sem állt rendelkezésükre.

JÉGKORONG OB I

MISKOLCI JEGESMEDVÉK - FTC-ÉRSEKÚJVÁR 11–2 (6–0, 1–1, 4–1)
Miskolc, 600 néző.
V: Babics (szlovák), Marek, Wolf
MISKOLC: DUSCHEK – HORNYÁK 2 (3), BUDAI 1 (1), BÉRES 1 (2), KOCSIS 2 (2), RUSZNYÁK 1, Nagy G. (1), VOROBEL (1), Egri, KARCSÁK 1 (1), Sike 1, Láda P. (1), Csaba M. (1), Kis A., Dányi, Urbán 1, Kállai, Lukács 1, Szabó D., Pál Sz. (kapus). Edző: Jan Faith
FTC: Sájevics – Székely-Mádai L. (1), Vígh, Jánosi, Hoffmann, Buzás, Serdült, Bontovics, KISS G. 1 (1), Schellin 1, Krisztu, Kling, Kordisz, Szappanos, Nagy L., Molnár, Simon, Nyerges, Szőke (kapus). Edző: Pindák László
Kiállítások: 16, ill. 32 perc
Jan Faith: – Végre az első sor szerezte góljaink többségét. Mindenki hozzájárult a szép sikerhez. Nagyon örülök, hogy visszavágtunk a Fradinak a nagy arányú vereségért.
Pindák László: – A saját magam és a csapat nevében is elnézést kérek a minősíthetetlen játékért.
Tudósított: GYŐRI ISTVÁN
További eredmény: HC Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu 4–3 (0–0, 1–2, 2–1, 1–0) – hosszabbítás után