Ligue 1: rettegett vendég a Marseille, nagy sorozat épül

K. Zs.K. Zs.
2023.02.19. 22:56
Cengiz Ünder (háttal) a második OM-gólt lövi (Fotó: AFP)
Az idegenben hat forduló óta százszázalékos Olympique Marseille 3–2-re győzött a Toulouse vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap késő esti mérkőzésén, és visszakapaszkodott a tabella második helyére. Megerősítette pozícióját az élbolyban a Lens is, amely négyfordulónyi nyeretlenség után vasárnap 3–1-re verte a Nantes-ot.

TOULOUSE–MARSEILLE 2–3

Nagyszerűen kezdett a hazai csapat, egy szép jobb oldali akció végén Thijs Dallinga már a 3. percben megszerezte a vezetést, 1–0. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Dallinga hétszer találta el a kaput 2023-ban bajnoki mérkőzésen, hatból gól lett. (Stats Foot)

Az első félidőben a Téfécé játszott jobban, aztán a szünetben Igor Tudor vezetőedző felrázta a marseille-ieket, továbbá becserélte az eddig remek vételnek bizonyult Ruszlan Malinovszkijt. Az ukrán légiós benne is volt a gyors egyenlítő gólban, jobb oldali szöglet után ő lőtte vissza a labdát a kapu elé, s végül Chancel Mbemba bombázott a léc alá, 1–1. VIDEÓ ITT!

Szöglet előzte meg a második marseille-i gólt is az 59. percben: ezúttal balról jött az ívelés, és a röviden kifejelt labdát Cengiz Ünder vágta a hazai kapuba. A partjelző lest intett, de a VAR-vizsgálat eredménye az lett, hogy a középen zavarást végző Alexis Sánchez szabályosan helyezkedett, 1–2. VIDEÓ ITT!

Nyeregbe került az OM, kisvártatva jött a harmadik gólja: a 78. percben egy rossz passzra csapott le a nem sokkal korábban becserélt Mattéo Guendouzi, balra játszott, és Nuno Tavares éles szögből a rövid sarokba lőtt, 1–3.. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Nuno Tavares a hatodik gólját szerezte ebben a bajnoki idényben; OM-védő legutóbb a 2002–2003-as kiírásban lőtt/fejelt ilyen sokat, akkor a belga Daniel Van Buyten nyolcig jutott. (Stats Foot)

Még nem volt vége a toulouse-i gólesőnek, esztétikai szempontból mindenki nagy szerencséjére, hiszen a három perccel korábban becserélt hazai támadó, Onaivu Ado gyönyörű kapáslövéssel alakította ki a 2–3-as végeredményt. VIDEÓ ITT!

Az OM-nek nagyon megy idegenben: sorozatban a hatodik bajnoki mérkőzését nyerte meg vendégként – ilyen szériája 2009 óta nem volt.

Deiver Machado (jobbra) a harmadik gólját szerezte a francia élvonalban (Fotó: AFP)

LENS–NANTES 3–1

Erős első félidőt produkált a Lens, és a 34. percben Deiver Machado remek felső sarkos csavarással meg is szerezte a vezetést, 1–0. VIDEÓ ITT!

A kapott gól okozott némi zavart a vendégek védelmében, ami nem maradt büntetés nélkül: a 36. percben egy rövid mentés után Adrien Thomasson a hálóba vágta a kipattanót, 2–0. VIDEÓ ITT!

Lehet, hogy a Nantes-ból sokat kivett a Juventus elleni csütörtöki Európa-liga-mérkőzés (hat helyen változott a kezdőcsapat), de feladásról szó sem lehetett: még mindig az első félidőben jártak a csapatok, amikor egy ellencsapás végén Florent Mollet a 16-os vonaláról nagy lövést küldött a jobb felsőbe, 2–1. VIDEÓ ITT!

A második játékrészben is a hazaiak támadtak többet, Seko Fofana lőtt egy kapufát, a 74. percben pedig megszületett a harmadik góljuk is: egy Nantes-szögletből indult a kontra, amelynek végén Lois Openda balról középre játszott, Charles Traoré pedig a saját kapujába kotorta a labdát, 3–1. VIDEÓ ITT!

A Lens négyfordulónyi nyeretlenség után győzött bajnokin, míg a Nantes négy veretlenül megvívott tétmérkőzés után kapott ki.

A két csapat március elsején újra találkozik egymással, a Francia Kupa-negyeddöntőt Nantes-ban rendezik majd.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ
, vasárnapi mérkőzések
Lens–Nantes 3–1
(Machado 34., Thomasson 36., C. Traoré 74. – öngól, ill. Mollet 40.)
Toulouse–Olympique Marseille 2–3 (Dallinga 3., Onaivu 87., ill. Mbemba 52., C. Ünder 59., N. Tavares 78.)