Ligue 1: kétgólos hátrányból fordított a Lille, de a PSG óriásit hajrázva nyert

D. S. B.D. S. B.
2023.02.19. 14:59
Óriási meccset nyert a PSG (Fotó: Getty Images)
Már a 17. percben Kylian Mbappé és Neymar góljával 2–0-ra vezetett, de hátrányból kellett fordítania hazai pályán a Paris Saint-Germainnek a Lille ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójában. A vendégek ugyanis ledolgozták a különbséget, sőt fordítottak, ám végül a fővárosiak Mbappé hajrában szerzett második góljával egyenlítettek, majd a 95. percben Lionel Messi szabadrúgásgóljával 4–3-ra nyertek is, de elvesztették a súlyosnak tűnő sérülést szenvedő Neymart, aki hordágyon hagyta el a játékteret.

Kiválóan kezdte az ötödik helyen álló Lille elleni hazai meccsét az éllovas PSG, hiszen Kylian Mbappé egy indítás után egy parádés csellel két védőjét is becsapta, majd közelről lőtt a vendégek kapujába. 1–0

Hat perccel később megduplázta előnyét a párizsi csapat, amikor egy gyors támadás végén Neymar lőtte a kapuba a Vitinhától visszakapott labdát. 2–0

A PSG kétgólos előnye azonban nem tartott sokáig, hiszen a 24. percben egy bal oldali szögletvariáció után Bafodé Diakité fejesével zárkózott a Lille. 2–1

A párizsiak hiába vezettek, a Lille birtokolta többet a labdát és játszott veszélyesebben, s ennek köszönhetően a vendégek az 58. percben egyenlítettek, miután Verratti egy szögletnél szabálytalankodott Tiago Djalóval szemben a hazai tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig a kanadai Jonathan David értékesítette, megszerezve 15. gólját az idényben, s beérve a Reims csatárát, Folarin Balogunt a góllövőlista élén. 2–2

Ezt megelőzően, az 51. percben Neymar súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, s hordágyon kellett elhagynia a játékteret. A PSG későbbi rövid közleménye szerint a brazil lába nem tört el.

Neymar hordágyon hagyta el a játékteret (Fotó: Getty Images)

A PSG gondjait csak tetézte, hogy bő tíz perccel később, a 69. percben már a Lille vezetett, amikor egy előreívelt labdát Jonathan Bamba jobbról bombázott a rövidbe. 2–3

A hajrában azonban volt még fordulat a meccsben, hiszen előbb a 87. percben Juan Bernat bal oldali centerezését a röviden érkező Mbappé vágta a kapuba…

…majd a 95. percben Lionel Messi középről, 20 méterről szerzett szabadrúgásgólt, így a PSG őrült hajrában győzött 4–3-ra.

Bár a héten megírtuk, hogy a német Bayern München elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős vereség után Neymar teljesen szembement Mbappé kérésével, úgy látszik, a pályán megvan az összhang a két kiválóság között, hiszen a brazil a 17. gólpasszát adta a franciának, ezzel beérték Ángel Di Maríát és Edinson Cavanit, hiszen az Opta adatai szerint az argentin is ugyanennyiszer szolgálta ki az uruguayit.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ
PSG–Lille 4–3
(Mbappé 11., 87., Neymar 17., Messi 90+5., ill. B. Diakité 24., J. David, 58. – 11-esből, Bamba 69.)

KÉSŐBB

Brest–Monaco 1–2
(Le Douaron 86., ill. Golovin 39., Boadu 73.)
Lorient–Ajaccio 3–0 (Abass 6., Faivre 43., Ponceau 58. )
Rennes–Clermont 2–0 (Kalimuendo 37., 64.)
Troyes–Montpellier 0–1 (Khazri 90.)

Kiállítva: Yade 67., ill. Savanier 73.
Lens–Nantes 3–1 (Machado 34., Thomasson 36., C. Traoré 74. – öngól, ill. Mollet 40.)
Toulouse–Olympique Marseille 2–3 (Dallinga 3., Onaivu 87., ill. Mbemba 52., C. Ünder 59., N. Tavares 78.)