Ligue 1: öngól, kapushiba, a vártnál nehezebben nyert a PSG

B. A.B. A.
2023.03.04. 22:59
Mbappé megszerezte 201. gólját a PSG-ben (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójában a Nantes idegenben kétgólos hátrányból kiegyenlített a PSG ellen, a hazaiak harmadik góljára azonban már nem volt válasza, valamint a ráadásban Mbappé is betalált, így a Paris Saint-Germain 4–2-re nyert – és készülhet a Bayern München elleni BL-nyolcaddöntő-visszavágóra.

A PSG eddig nem kapott ki hazai pályán a bajnokságban, 12 mérkőzésen tíz győzelem és két döntetlen a mérlege. Neymar a sérülése miatt nem volt a keretben, Kylian Mbappé és Lionel Messi viszont a kezdőben kapott helyet.

Az argentin támadó révén már a 12. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Nuno Mendes adta középre a labdát szép támadás végén, Messi pedig a tökéletes ütemben érkezve a 13. találatát érte el a bajnokságban. 1–0

Nem kellett sokat várni a második PSG-gólra. Jaouen Hadjam peches volt, a saját kapujába pattant a labda. 2–0

A hazai szurkolók már könnyed győzelmet vizionáltak, a Nantes azonban másképp gondolkodott. Ludovic Blas rúgta be a labdát, Gianluigi Donnarumma beadásra számított, így a labda utat talált a kapuba a túlságosan kimozduló olasz mögött. 2–1

Hét perccel később jött az egyenlítés. Florent Mollet fejelte tovább a vendégek szögletét, Ignatius Ganago pedig a kapuba kotorta a labdát. 2–2

A második félidőben sebességet váltott a PSG, aminek meg is lett az eredménye, Mbappé beadására Danilo Pereira tökéletes időzítéssel ugrott a magasba, és a vetődő kapus mellett a kapuba fejelt. 3–2

A mérkőzés hátralévő részében Messinek és Mbappénak is voltak helyzetei. A francia nagyon hajtott a gólra, amely a hosszabbítás perceiben össze is jött neki, amikor egy átvétel után ballal a kapuba talált. A 24 éves franciának ez volt a 201. gólja a PSG színeiben, ezzel egyedüliként vezeti a klub vonatkozó örökrangsorát. 4–2

A PSG a vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt. Nem lehetnek teljesen elégedettek a párizsiak, mert Nordi Mukielét és Marquinhost is sérülés gyanúja miatt kellett lecserélnie Christophe Galtier vezetőedzőnek, ami nem jó előjel a Bayern München elleni hétközi BL-nyolcaddöntő-visszavágó előtt.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ

Paris Saint-Germain–Nantes 4–2 (Messi 12., Hadjam 17. – öngól, Pereira 60., Mbappé 90+1., ill. Blas 31., Ganago 38.)