Ligue 1: pontot rabolt az Auxerre Nizzában

2023.03.03. 23:01
Nem bírt egymással a Nice és az Auxerre (Fotó: AFP)
Az Auxerre 1–1-es döntetlent játszott a Nice otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának nyitómérkőzésén, péntek este.

A hazaiak az első perctől sokkal többet birtokolták a labdát és sok helyzetet ki tudtak alakítani, viszont a vezetést mégis a tabella alsó régióiban elhelyezkedő Auxerre szerezte meg. A 36. percben Gauthier Hein lőtte el a kapus lábai között a labdát és szerezte meg ezzel a mérkőzés első gólját.

Természetesen a találat után a Nice csak még inkább törekedett a győzelem megszerzésére. A 42. percben Gaëtan Laborde ugyan kihagyott egy büntetőt, de mindössze négy percre rá kijavította a hibáját és egy csodálatos fejes góllal kiegyenlítette az állást.

A második játékrészben sem lassított a hazai gárda, szinte egyáltalán nem engedte az ellenfelét a kapu közelébe. Ennek ellenére a kiváló védekezést nem sikerült gólra váltaniuk a nizzaiaknak, az egész második félidőben mindössze egyszer voltak képesek eltalálni az Auxerre kapuját, így a végső sípszóig már maradt az 1–1.