Ligue 1: Mbappé passzolt, Messi belőtte, bajnok a PSG!

K. Zs.K. Zs.
2023.05.27. 23:01
Lionel Messi gólja csak egy pontot, de bajnoki címet ért a PSG-nek (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain nem tudta legyőzni idegenben a Strasbourg legénységét, de az 1–1-es döntetlen is elég volt ahhoz, hogy megszerezze története 11. bajnoki címét, amellyel immár egyedül vezeti a francia ranglistát a jelenleg második ligás Saint-Étienne (10) előtt. A fölényesen nyerő Lensé lett a BL-csoportkört érő második hely, és eldőlt az is, hogy a Marseille lesz a bronzérmes. A negyedik kieső kiléte még nem ismert – az eddig is lépéselőnyben lévő Auxerre egy pontot szerzett, a Nantes kikapott, a jövő heti utolsó fordulóban dől el, melyikük megy a második vonalba, melyikük folytatja az elsőben.

AMI A BAJNOKI CÍMET ILLETI

A Paris Saint-Germainnek a döntetlen is elég lett volna a bajnoki címhez, de egy ideig úgy tűnt, hogy a párizsiak három ponttal gazdagodnak: a Strasbourg elleni mérkőzés 59. percében Kylian Mbappé volt az előkészítő, a remek ütemben érkező Lionel Messi pedig közelről a hálóba lőtt (VIDEÓ ITT!).

Húsz perccel később aztán jött a Racing élvonalbeli tagságát tuti biztossá tevő egyenlítő gól: Gianluigi Donnarumma nagy bravúrral védte Morgan Sanson lövését, de a kipattanóra Kevin Gameiro érkezett a legjobbkor (VIDEÓ ITT!).

A párizsiak utolsó riválisa, a Lens megtette, amit megtehetett, már az első félidőben döntésre vitte a dolgot az Ajaccio ellen. A simán nyerő sárga-pirosaké lett a BL-csoportkört érő második hely, a váratlan hazai vereséget szenvedő Marseille pedig bronzérmesként selejtezőn keresztül juthat be a Bajnokok Ligájába.

AMI AZ EURÓPA-LIGÁT ILLETI

Ebben a zónában a Lille volt a játéknap legnagyobb nyertese, hiszen Jonathan David (ki más...) duplájával nagy nehezen legyőzte a kiesés elkerüléséért harcoló Nantes-ot, amivel felkapaszkodott a negyedik helyre. Örülhet a Rennes is, közvetlen riválist győzött le, a Monacót, amely az idény végére rossz passzba került, és most kicsúszott az európai zónából. Valamennyi reménye azért maradt az ötödik hely elcsípésére, akárcsak a Lyonnak, amelyben Alexandre Lacazette megint tett egy lépést a gólkirályi cím felé. Neki 27, Mbappénak 28 gólja van – az utolsó forduló dönt majd közöttük.

AMI A KIESÉS ELLENI HARCOT ILLETI

A Nantes hiába vezetett Quentin Merlin góljával Lille-ben, két tizenegyest is összehozott, és mint fentebb jeleztük, Jonathan David kegyetlen ítélet-végrehajtó volt. Pontosabban a 88. percbeli kísérletét elsőre kihagyta, csakhogy Albant Lafont hiába védett, idő előtt ellépett a vonalról, a játékvezető újrarúgatta a tizenegyest – és abból már gól lett... Az Auxerre vezető góljára is érkezett válasz Toulouse-ban, de csak egy, a vendégcsapat egy pontot megőrzött magának, így kétlépésnyi előnnyel várja az utolsó fordulót.

FRANCIA LIGUE 1
37. FORDULÓ

Strasbourg–PSG 1–1 (Gameiro 79., ill. Messi 59.)
Lens–Ajaccio 3–0 (Machado 16., Thomasson 22., Openda 35. – 11-esből)
Olympique Marseille–Brest 1–2 (Mbemba 75., ill. Magnetti 57., H. Camara 81.)
Lyon–Reims 3–0 (Agbadou 2. – öngól, Lacazette 9., Caqueret 82.)
Rennes–Monaco 2–0 (Majer 52., Gouiri 73.)
Lille–Nantes 2–1 (J. David 51., 88. – mindkettőt 11-esből, ill. Merlin 18.)
Toulouse–Auxerre 1–1 (Abuhlal 44., ill. Raveloson 24.)
Montpellier–Nice 2–3 (Savanier 7., 17. – a másodikat 11-esből, ill. Barkley 53., Laborde 67., 79.)
Angers–Troyes 2–1 (Abdelli 38., Raolisoa 90., ill. Chavalerin 13.)
Clermont–Lorient 2–0 (Kaui 44., Caufriez 74.)

1. Paris SG 37 27 4 6 87–37 +50 85
2. Lens 37 24 9 4 64–28 +36 81
3. Marseille 37 22 7 8 67–39 +28 73
4. Lille 37 19 9 9 64–43 +21 66
5. Rennes 37 20 5 12 67–38 +29 65
6. Monaco 37 19 8 10 69–56 +13 65