Ligue 1: góleső – újra remekelt a Neymar, Mbappé, Messi trió

K. Zs.K. Zs.
2022.08.21. 22:33
Kylian Mbappé az 1. percben szerzett gólja után (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain kiütéses, 7–1-es győzelmet aratott idegenben a Lille ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Kylian Mbappé háromszor talált a kapuba, Neymar két gólt és három gólpasszt jegyzett, és lőtt egy gólt Lionel Messi is.

Középkezdésre optimalizált, kilenc másodperces módszertani bemutatóval kezdődött a mérkőzés: Neymar hátrapasszolta a labdát, Verratti, Neymar, Messi összjáték következett, az argentin indított, és Kylian Mbappé a kapus felett a hálóba emelt. 0–1, A GÓL ITT!

Messi főszerepet játszott a második párizsi gólban is: ő indította a bal oldalon meglóduló Nuno Mendest, majd a visszakapott labdát nagyon elegánsan, lazán a bal alsóba gurította. 0–2, A GÓL ITT!

Jó tíz perc elteltével következett a harmadik gól: Neymar volt az előkészítő, Asraf Hakimi jobblábas lapos lövéssel a végrehajtó. 0–3, A GÓL ITT!

Egy kis stat: ennél a gólnál lett a PSG a francia bajnokság történetének első olyan csapata, amelyik egymást követő hat idegenbeli meccsén legalább három gólt szerzett. (Opta)

Letámadás gyümölcse volt a negyedik hazai gól: Messi ugratta volna ki Neymart, a labda az egyik hazai lábon felperdült, így lett igazán jó a brazilnak, aki a bal alsóba lőtt. 0–4, A GÓL ITT!

Szusszantak egyet a csapatok, aztán ott folytatták, ahol az első félidő végén abbahagyták: a LOSC védelme megint bizonytalankodott,a megszerzett labdát Hakimi középre passzolta, Mbappé átlépte, Neymar pedig a bal alsóba lőtt. 0–5, A GÓL ITT!

Egy kis stat: a PSG sorozatban négy bajnoki mérkőzésén szerzett legalább öt gólt, ilyesmire a francia ligában korábban csak a Reims volt képes, még a 1952–1953-as kiírásban. (Opta)

Itt tért el a meccs forgatókönyve attól, amelyikből a Bayern dolgozott kora esti bochumi kiütéses győzelme (7–0) alkalmával: az 54. percben ugyanis nem a hatodik vendéggól következett, hanem a szépítés a középen egyedül felejtett Jonathan Bamba jóvoltából. 1–5, A GÓL ITT!

De persze így is meglett a párizsi féltucat: Neymar passzolt Mbappéhoz, ő cserébe kiugratta a meglóduló brazilt, aki a tizenhatos közelében lefékezett, majd a vágtató Mbappé elé külsőzte a labdát, a világbajnok pedig habozás nélkül a hálóba bombázott. 1–6, A GÓL ITT!

Vajon igazak lennének azok a sajtóhírek, amelyek szerint a két szupersztár mostanában nem jön ki egymással, és az egyik a másik eladásáért lobbizik…?

Amíg ezen merengtünk, Neymar ismét kanyarított egy mesteri kiugratást Mbappé irányába, a támadó remek labdaátvételt követően berúgta a harmadik gólját is – és jöhetett az újabb közös, mosolygós gólöröm… 1–7, A GÓL ITT!

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Lille–PSG 1–7 (Bamba 54., ill. Mbappé 1., 66., 87., Messi 28., Hakimi 39., Neymar 43., 52.)
Korábban
Strasbourg–Reims 1–1
(Djiku 45+2., ill. F. Balogun 84.)
Angers–Brest 1–3 (Bufal 70., ill. Le Douaron 10., 38., Dari 65.)
Clermont–Nice 1–0 (Kaui 6.)
Montpellier–Auxerre 1–2 (M. Sakho 39., ill. Da Costa 70., Autret 75. – 11-esből)
Toulouse–Lorient 2–2 (Rafael Ratao 31., Dallinga 64., ill. Laurienté 2., I. Koné 80. – 11-esből)
Rennes–Ajaccio 2–1 (Terrier 18., Theate 62., ill. Idrissy 57.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lyon–Troyes 4–1
(Lacazette 3., Tagliafico 47., Tete 49., 75., ill. Tardieu 39. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Marseille–Nantes 2–1
(C. Mbemba 71., Pallois 82. – öngól, ill. Blas 77. – 11-esből)
Monaco–Lens 1–4 (Badiashile 41., ill. Openda 7., Machado 38., S. Fofana 55. – 11-esből, Said 78.)

1. Paris SG 3 3 17–3 +14 9
2. Lens 3 2 1 7–3 +4 7
3. Marseille 3 2 1 7–3 +4 7
4. Lyon 2 2 6–2 +4 6
5. Clermont 3 2 1 5–7 –2 6
6. Toulouse 3 1 2 6–3 +3 5
7. Brest 3 1 1 1 6–5 +1 4
8. Lorient 2 1 1 3–2 +1 4