Ligue 1: 3762 nap után nyert élvonalbeli meccset az Auxerre

D. S. B., K. Zs.D. S. B., K. Zs.
2022.08.21. 18:32
Ünnepel az Auxerre, jobbra az egyenlítő gólt szerző Nuno Da Costa – később őt is kiállították… (Fotó: AFP)
Az Auxerre 2–1-re győzött a Montpellier vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, azaz 1996 bajnokcsapata 3762 nap után újra élvonalbeli sikert ünnepelhetett. A meccs négy kiállítást hozott, de villant a piros máshol is, a Nice például – amely három forduló után nyeretlen – szintén kilenc emberrel fejezte be az 1–0-ra elveszített clermont-i meccsét.

MONTPELLIER–AUXERRE 1–2

Nem úgy indult, hogy a végén a tíz év után feljutó Auxerre ünnepel majd, hiszen Mamadou Sakho fejesével a Montpellier szerzett előnyt. Aztán előbb a hazaiak, majd a vendégek is megfogyatkoztak – a szünetben becserélt Mbaye Niang hat perce volt a pályán, amikor félájultra ütközte a hazaiak gólszerzőjét. Sakho szerencsére folytathatta a játékot, Niang nem. A létszám kiegyenlítődése furcsa módon az emberfórjukat elveszítő vendégeknek jött jobban, Nuno da Costa remek köténycsel után egyenlített (A GÓL ITT!), majd Mathias Autret gólra váltott egy tizenegyest – amelyet Sakho hozott össze... A hajrában durva szabálytalanságért villant a piros itt is, ott is, azaz mindkét csapat kilenc emberrel finiselt, de az auxerre-iek így is ünnepeltek: 3762 nap után élvonalbeli bajnokit nyertek!

CLERMONT–NICE 1–0

A nyitányon a PSG-től kapott letaglózó ötös óta a Clermont teljesítményére használhatjuk – immár minősítésként – az ötöst: a piros-kékek a múlt héten győztek Reimsben, most pedig legyűrték a szép álmokat dédelgető Nice-t. Szaif-Eddin Kaui közeli lövéssel mattolta Kasper Schmeichelt a 6. percben (A GÓL ITT!), és az eredmény a későbbiekben nem változott – annál inkább a létszám: a hajrában három perc leforgása alatt két játékost is elveszített a vendégcsapat, Mario Lemina szabálytalanságért, Jean-Clair Todibo sportszerűtlen viselkedésért kapott piros lapot (A KIÁLLÍTÁSOK ITT!).

RENNES–AJACCIO 2–1

Nem maradt el a kiállítás ezen a mérkőzésen sem: a rennes-i Lesley Ugochukwu kapta a 92. percben, hat perccel a becserélése után, miután ellenfele sarkára lépett – de máris pontosítunk, hiszen addigra már a hazaiak kispadról reklamáló cserekapusát, Romain Salint is az öltözőbe parancsolta a játékvezető: a 82. percben gyors egymásutánban kiosztott neki két sárga lapot... (A KAPUS KIÁLLÍTÁSA ITT!) A bretonok Martin Terrier góljával vezettek, majd Mounaïm El Idrissy egyenlítése után Arthur Theate a 62. percben fejessel újra előnyhöz juttatta őket, és arra már jobban vigyáztak. Megvan tehát a piros-feketék első győzelme, de nem volt könnyű szülés, az előző fordulóban nagyot hibázó török kapus, Dogan Alemdar büntetővédése is szükségeltetett hozzá. S hogy ebben is legyen a csavar, Thomas Mangani elsőre belőtte a tizenegyest, de a sípszó elhangzása előtt, így pechjére másodszor is neki kellett futnia…

TOULOUSE–LORIENT 2–2

Armand Laurienté hatalmas, kapufás szabadrúgásgóljával kezdődött a délután legfordulatosabb meccse (A GÓL ITT!), ezt a hazaiak részéről Rafael Ratao a 31. percben válaszolta meg egy nagy védelmi hibából profitálva. A Lorient gyorsan visszavehette volna az előnyt, csakhogy Maxime Dupé kivédte Terem Moffi tizenegyesét, és a második félidő derekán Thijs Dallinga közvetlen közelről már a Téfécét juttatta előnyhöz. De nem maradt otthon a három pont: a vendégek kaptak még egy büntetőt a végjátékban, és azt már belőtték.

ANGERS–BREST 1–3

Az eddig nyeretlen két csapat mérkőzésén a vendégek rossz sorozata tört meg, köszönhetően elsősorban a kétszer a kapuba találó Jérémy Le Douaronnak.

STRASBOURG–REIMS 1–1

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a házigazda Strasbourg, amely alig másfél perc leforgása alatt két helyzetig is eljutott, először mégis a vendégek találtak be a kapuba, de mint percekkel később kiderült, Folarin Balogun lesről lépett ki.

A kiegyenlített első félidő hosszabbításában aztán a Strasbourg érvényes gólt szerzett, amikor egy bal oldali szöglet után a megcsúsztatott labdát a hosszún érkező Alexander Djiku lőtte a vendégek kapujába.

A fordulás után sem változott a játék képe, de a Reims a hajrában egyenlíteni tudott, amikor FolarinBalogun lövését bár majdnem védte Matz Sels, a hazaiak kapusa, a támadó kísérlete átcsorgott a gólvonalon túlra, így a Reims az első pontját szerezte az új évadban, míg a Strasbourg első sikere továbbra is várat magára.

Nem bírt egymással a Strasbourg és a Reims (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Strasbourg–Reims 1–1 (Djiku 45+2., ill. F. Balogun 84.)
Angers–Brest 1–3 (Bufal 70., ill. Le Douaron 10., 38., Dari 65.)
Clermont–Nice 1–0 (Kaui 6.)
Montpellier–Auxerre 1–2 (M. Sakho 39., ill. Da Costa 70., Autret 75. – 11-esből)
Toulouse–Lorient 2–2 (Rafael Ratao 31., Dallinga 64., ill. Laurienté 2., I. Koné 80. – 11-esből)
Rennes–Ajaccio 2–1 (Terrier 18., Theate 62., ill. Idrissy 57.)
KÉSŐBB
Lille–PSG 1–7 (Bamba 54., ill. Mbappé 1., 66., 87., Messi 28., Hakimi 39., Neymar 43., 52.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lyon–Troyes 4–1
(Lacazette 3., Tagliafico 47., Tete 49., 75., ill. Tardieu 39. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Marseille–Nantes 2–1
(C. Mbemba 71., Pallois 82. – öngól, ill. Blas 77. – 11-esből)
Monaco–Lens 1–4 (Badiashile 41., ill. Openda 7., Machado 38., S. Fofana 55. – 11-esből, Said 78.)

1. Paris SG 3 3 17–3 +14 9
2. Lens 3 2 1 7–3 +4 7
3. Marseille 3 2 1 7–3 +4 7
4. Lyon 2 2 6–2 +4 6
5. Clermont 3 2 1 5–7 –2 6
6. Toulouse 3 1 2 6–3 +3 5
7. Brest 3 1 1 1 6–5 +1 4
8. Lorient 2 1 1 3–2 +1 4