Ligue 1: emberhátrányban verte meg a Nantes-ot a Marseille

D. S. B.D. S. B.
2022.08.20. 23:00
Emberhátrány után is nyerni tudott a Marseille (Fotó: AFP)
Fordulatos hajrában győzte le hazai pályán 2–1-re a Nantes-ot az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik fordulójában.

Bár a Marseille fölényben játszott és több helyzetet dolgozott ki, mint vendége, a hazai dominancia sokáig nem akart góllá érni. Igor Tudor azonban minőségi cserékkel frissített csapatán a második félidőben, melynek eredményeként a 71. percben már megszerezte a vezetést a Marseille, amikor Chancel Mbemba vágott be egy kipattanót.

Az Olympique azonban nem örülhetett sokáig, hat perccel később ugyanis Samuel Gigot nemcsak megkapta második sárga lapját, hanem egy büntetőt is összehozott a Nantes-nak, és Ludovic Blas nem hibázott.

A házigazda azonban tíz emberrel is meg tudta szerezni a három pontot: a 82. percben Nicolas Pallois öngóljával 2–1-re legyőzte a Nantes-ot.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Marseille–Nantes 2–1 (Mbemba 71., Pallois 82. – öngól, ill. Blas 77. – 11-esből)