Ligue 1: könnyedén verte meg a Troyes-t a Lyon

D. S. B.D. S. B.
2022.08.19. 22:48
Alexandre Lacazette visszatérése után másodszor is betalált a Lyonban (Fotó: AFP)
Visszatérése után második gólját érte el az Olympique Lyonban az Arsenaltól megszerzett Alexandre Lacazette, de a holland Ajaxtól igazolt Nicolas Tagliafico is bevette a Troyes kapuját, a Lyon pedig 4–1-re nyert a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójának nyitó mérkőzésén.

Már három kanadai pontnál jár visszatérése után Alexandre Lacazette a Lyonban, hiszen a nyitó körben, az Ajaccio ellen szerzett gólja és asszisztja mellé a második fordulóban már három perc után megszerezte a vezetést a Troyes ellen.

A vendégek a 39. percben Florian Tardieu büntetőjével ugyan egyenlítettek, de a második játékrész elején előbb az Ajaxtól igazolt argentin válogatott védő, Nicolas Tagliafico, majd Tete is betalált, ráadásul a brazil csatár a hajrá előtt egymaga második, csapata negyedik gólját is megszerezte, amire a Troyes már nem tudott válaszolni.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Lyon–Troyes 4–1 (Lacazette 3., Tagliafico 47., Tete 49., 75., ill. Tardieu 39. – 11-esből)

1. Paris SG 2 2 10–2 +8 6
2. Lyon 2 2 6–2 +4 6
3. Marseille 2 1 1 5–2 +3 4
3. Lille 2 1 1 5–2 +3 4
5. Toulouse 2 1 1 4–1 +3 4
6. Monaco 2 1 1 3–2 +1 4
7. Lens 2 1 1 3–2 +1 4
8. Lorient 1 1 1–0 +1 3