Bundesliga: hétvégi hetes – a Bayern tönkreverte a Bochumot

K. Zs.K. Zs.
2022.08.21. 19:21
Sadio Mané (középen) kétszer is betalált a hazaiak kapujába (Fotó: AFP)
Három forduló után is százszázalékos a Bayern München a német labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a bajorok már az első félidőben négyszer betaláltak a Bochumnak, és 7–0-ra nyerték meg a vasárnap kora esti, idegenbeli mérkőzést.

A két csapat előző egymás elleni mérkőzésén, idén februárban – a futballvilág nem kis döbbenetére – a szünetig négy gólt szerzett a Bochum, végül nyert is 4–2-re, úgyhogy valószínűsíthető volt, hogy a remek formában érkező Bayern München nagyon is komolyan veszi ezt a meccset.

Nem csalt az előérzetünk: szépen felépített támadás végén Leroy Sané már a 4. percben a rövid felsőbe kanyarította a neki visszagurított labdát. 0–1, A GÓL ITT!

A játékrész derekán a bochumi kapus, a rutinos Michael Esser nagyon aláfutott a szögletből beívelt labdának, és a hosszú oldalon érkező Matthijs de Ligt a kapuba fejelt. 0–2, A GÓL ITT!

Egyre könnyedebben játszott a Bayern, és nem sokat kellett várni arra sem, hogy Kingsley Coman egy kipattanóból beverje a harmadikat. 0–3, A GÓL ITT!

S hogy kerek legyen a történet, és a Bayernnek is meglegyen a négyes a szünetig: a 42. percben Sadio Mané a leshatáron kapott labdát, a tizenhatoson belülre törve még egy cselt is beépített az akcióba, majd ballal visszalőtte a labdát a rövid alsóba. 0–4, A GÓL ITT!

Egy kis stat: az eddig lejátszott három forduló során a Bayern 11 gólt szerzett az első félidőben, ilyen bajnoki rajtra korábban egyetlen csapat sem volt képes a Bundesligában. (Opta)

Nos, a tekintélyparancsolásra elég volt 45 perc, a küldetés teljesítésére nem: a szünet után lepergett 15 perc gól nélkül, de aztán Sadio Mané tizenegyesből belőtte az ötödiket. 0–5, A GÓL ITT!

Kilenc perccel később Sané lábában volt a hatodik, meg is született, de a szélső egy kicsit bosszankodott, hiszen az őt üldöző, becsúszó Cristian Gamboa pöccintette a labdát a kapuba. 0–6, A GÓL ITT!

S ha már beállhatott, lőtt egy gólt Serge Gnabry is – a Thomas Müllert váltó cserejátékos jól eltalált lövése az egyik védő lábát is érintve a kapufára, s onnan a hálóba vágódott. 0–7, A GÓL ITT!

A Bayern tehát 7–0-ra nyert, éppen úgy, mint tavaly szeptemberben hazai pályán – azon a bizonyos bochumi négyest megelőző utolsó randevújukon.

Egy kis stat: kilenc pont, plusz tizennégyes gólkülönbség a Bayern pillanatnyi mérlege – ilyen látványosan jól korábban még egyetlen csapat sem rajtolt a Bundesligában. (Opta)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Bochum–Bayern München 0–7 (Sané 4., De Ligt 25., Coman 33., Mané 42., 60. – a másodikat 11-esből, Gamboa 69. – öngól, Gnabry 76.)
Korábban
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 1–1 (Kamada 71., ill. Thielmann 82.)

Szombaton játszották
Augsburg–Mainz 1–2
(Demirovic 35., ill. Onisiwo 31., Li Dzse Szung 90+3.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–3 (Brandt 45+2., Guerreiro 77., ill. Buchanan 89., N. Schmidt 90+3., Burke 90+5.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Baumgartner 9., Kramaric 34., Rutter 78.)
VfB Stuttgart–Freiburg 0–1 (Grifo 11.)
Wolfsburg–Schalke 0–0
Union Berlin–RB Leipzig 2–1 (Siebatcheu 32., Becker 38., ill. W. Orbán 83.)