Ligue 1: a Lyon legyőzte a Lenst, mindkét csapat sorozata él még

2023.02.12. 22:59
Lacazette (10) idénybeli 14. bajnoki gólját szerezte (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának záró mérkőzésén a Lyon hazai pályán 2–1-re legyőzte a Lenst, ezzel pedig mindkét csapat sorozata folytatódik: a lyoniak negyedik meccsükön maradtak veretlenek, a lensiak pedig ugyanilyen hosszúra növelték nyeretlenségi szériájukat.

A vasárnap esti mérkőzésen a Lyon bő húsz perc játék után megszerezte a vezetést, Alexandre Lacazette szerzett vezetést – nagyrészt köszönhetően a vendégvédelem hatékony közreműködésének. A Lens ugyan még a szünet előtt egyenlített, a jobbról beívelt, s röviden felszabadított labdát Deiver Machado ágyúzta 15 méterről a léc alá.

A második félidő közepén Rayan Cherki használta ki a védők ismételt bizonytalankodását, ezzel a Lyon 2–1-re nyert, s már négy bajnoki óta nem talált legyőzőre, a Lens meg szintén négy meccse nem tud nyerni a bajnokságban.

A kora esti mérkőzésen a Nantes Ludovic Blas második félidő közepén szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Lorient-t.

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ

Nantes–Lorient 1–0
(Blas 66.)
Lyon–Lens 2–1 (Lacazette 23., Cherki 64., ill. Machado 39.)

KORÁBBAN
Toulouse–Rennes 3–1 (Ratao 26., Abuhal 27., Dallinga 37., ill. Rouault 55. – öngól)
Angers–Auxerre 1–1 (Raveloson 2. – öngól, ill. Albine 22. – 11-esből)
Lille–Strasbourg 2–0 (J. David 23., 28. – az első 11-esből)
Montpellier–Brest 3–0 (Herelle 4. – öngól, Savanier 17., Wahi 54.)
Reims–Troyes 4–0 (Munetsi 10., Maolida 44., Balogun 50., Cajuste 82.)

1. Paris SG 23 17 3 3 55–20 +35 54
2. Marseille 23 15 4 4 45–20 +25 49
3. Monaco 23 14 5 4 51–30 +21 47
4. Lens 23 13 7 3 35–18 +17 46