Ligue 1: a Lyon kétgólos előnyről bukta el a győzelmet

V. Á.V. Á.
2021.08.22. 15:36
Az újonc Clermont három kör után is veretlen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett az első félidőt követően 3–1-re a Lyon az újonc Clermont ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójában, végül egy ponttal kellett beérnie.

A Lyon már az 5. percben megszerezte a vezetést Moussa Dembélé révén, amire hét perccel később válaszolt a Clermont. A hazaiak ezt követően még kétszer találtak be a szünetig. A Lyon már zsebben érezhette a három pontot, azonban a Clermont nyáron Törökországból szerződtetett koszovói szélsője, Elbasan Rashani előbb a 80. percben köszönt be, majd a 91. percben egyenlített.

A Lyon három kör után továbbra is nyeretlen, két ponttal áll a tabellán, az újonc két győzelemet követően először nem tudta begyűjteni a három pontot.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Lyon–Clermont 3–3 (M. Dembélé 5., 21., Paquetá 45+1., ill. Diomandé 12. – öngól, Rashani 80., 90+1.)
Bordeaux–Angers 1–1 (Mara 10, ill. R. Thomas 38.)
Metz–Reims 1–1 (Maiga 14., ill. Munetsi 7.)
Montpellier–Lorient 3–1 (Savanier 50, Mavididi 58., Delort 83, ill. Bertaud 21. – öngól)
Strasbourg–Troyes 1–1 (Thomasson 77., ill. Touzghar 19.)
Rennes–Nantes 1–0 (Terrier 58.)
20.45: Nice–Olympique Marseille (Tv: Digi Sport1)

Szombaton játszották
Monaco–Lens 0–2 (Ganago 51., Banza 90+5.)
St.-Étienne–Lille 1–1 (B. Yilmaz 38., ill. S. Sow 85.)

Pénteken játszották
Brest–PSG 2–4 (Honorat (42.), Mounié (85.), ill. A. Herrera (23.), Mbappé (36.), I. Gueye (73.), Di María (90+1.)