Sem Mbappé, sem Dembélé, mégis már a szünetig négy gólt szerzett a PSG

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.04.21. 17:16
Goncalo Ramos (középen) fogadja Marco Asensio (balra) és Warren Zaire-Emery gratulációját (Fotó: Getty Images)
A Paris Saint-Germain már a 6. percben két góllal vezetett, majd 4–1-re le is győzte a Lyont a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Korábban Bölöni László csapata, a bennmaradásért küzdő Metz 1–0-ra győzött a Le Havre vendégeként, és elmozdult az osztályozós helyről. A Lille folytatta győzelmi sorozatát, rangadót nyert a Monaco, lendületben maradt a Montpellier is, míg a Marseille a 96. percben szerzett góllal mentett pontot Toulouse-ban.

PSG–LYON 4–1

Ha esetleg fellélegeztek a lyoni drukkerek, hogy sem Kylian Mbappé, sem Ousmane Dembélé nem került be a PSG kezdő tizenegyébe ezen az estén, derűlátásuk csak a 3. percig tartott: akkor Bradley Barcola beadásába Nemanja Matics olyan szerencsétlenül ért bele, hogy öngól lett belőle (1–0).

Három perccel később Barcola a rövid oldalon kavart zavart, Marco Asensio szöglete után megcsúsztatott labdájából Lucas Beraldo megduplázta az előnyt (2–0).

Egy kis stat: harmadszor fordul elő, hogy egy élvonalbeli bajnoki első hat percében a PSG két gólt szerez – 2015-ben a Lille, 2019-ben a Dijon ellen történt ez meg. (Opta)

Nem telt eseménytelenül az első félidő hátralévő része sem, Goncalo Ramos fejelt is, rúgott is egy gólt, és bár közben Ernest Naumah szépített, a statisztikusok inkább a portugál teljesítményéhez szolgáltattak érdekességet (4–1).

Egy kis stat: nem lehet panasz Goncalo Ramosra, ha bekerül a PSG kezdőcsapatába, hiszen a legutóbbi kilenc ilyen tétmérkőzésből heten gólt szerzett. (Stats Foot)

Érdekesség, hogy a két csapat őszi bajnokijának első félidejében is négy gólt szereztek a párizsiak – és akkor is 4–1 lett a végeredmény, merthogy a második játékrészben ezúttal sem folytatódott a gólgyártás, köszönhetően elsősorban a PSG kapuját őrző Gianluigi Donnarummának.

A Lyon a megelőző három párizsi látogatásáról győzelemmel tért haza, az ehhez az estéhez fűzött reményei viszont hamar szertefoszlottak – magabiztos győzelmével az immár 24 forduló óta veretlen PSG megerősítette helyét a tabella élén.

A metzi Georges Mikautadze gólöröme (Fotó: AFP)

BÖLÖNIÉK FONTOS MÉRKŐZÉST NYERTEK MEG

A Le Havre és a Metz egyaránt a bennmaradásért harcol, ennek megfelelően feszült hangulatú volt a meccsük, a kiegyenlített első félidőben még Bölöni Lászlónak, a vendégek reklamáló edzőjének is villant a sárga lap. A fordulás után aztán azonnal jött a gól, amely – mint később kiderült – győzelmet ért a vendégeknek: Georges Mikautadze egy kipattanót lőtt a hálóba.

Egy kis stat: a grúz válogatott támadó tíz bajnoki gólnál tart az idényben, remek formáját jelzi, hogy ezekből ötöt a legutóbbi három forduló során szerzett.

Ami a hazaiakat illeti, a folytatásban igyekeztek legalább egy pontot kicsikarni maguknak, de csak kapufáig jutottak. A magyar válogatott Loic Nego a 61. percben lépett pályára a soraikban.

A Metz gyorsulóban van, a legutóbbi hét fordulóban négy győzelmet könyvelt el, és a mostani normandiai sikerrel feljebb lépett az osztályozós helyről, éppen Negóékat tessékelve oda.

Nagy léptekkel menekül a veszélyzónából a Montpellier is, a jordániai Musza el-Tamari hajrábeli gólja győzelmet ért a Reims otthonában; a déliek az elmúlt négy forduló alatt tíz pontot zsákmányoltak.

A kiesés elleni harcban szintén érintett Strasbourg négymeccses pontgyűjtő szériája ellenben megszakadt, a Lille megállította Patrick Vieira legénységét: az immár hat forduló óta veretlen, sorozatban harmadik bajnokiját megnyerő LOSC egyetlen gólját az első számú felelős, Jonathan David szerezte – ez volt neki a 17. ebben a bajnoki kiírásban.

A MONACO RANGADÓT NYERT IDEGENBEN, A MARSEILLE A 96. PERCBEN MENTETT PONTOT

A múlt heti drámai lyoni vereség után újabb nehéz meccs várt a Brestre: a második helyért folyó csata egy másik résztvevője, a Monaco látogatott a meglepetéscsapat otthonába. Az első félidő kevés helyzetet hozott, ám egy gól azért született, a monacói Denis Zakaria kanyarított a hosszú sarokba (VIDEÓ ITT!). A második játékrész elején Minamino Takumi megduplázta az előnyt, a hazaiak pedig nem tudtak visszakapaszkodni, egymás után másodszor is kikaptak, és kénytelenek voltak maguk elé engedni legyőzőjüket. A parázs végjátékban két piros lapot is „benyelő” Monaco hét forduló óta veretlen, öt győzelem és két döntetlen a mérlege ebben az időszakban.

Marseille-ben új hőst ünnepelnek ezen a héten: Faris Moumbagna csütörtökön hosszabbításra mentette a Benfica elleni Európa-liga-negyeddöntő visszavágóját (amelyet végül tizenegyesekkel meg is nyert az OM), vasárnap pedig – ugyancsak csereként beállva – a 96. percben hanyatt vetődve parádés gólt lőtt, amivel ponthoz juttatta csapatát Toulouse-ban (VIDEÓ ITT!). A 23 éves kameruni csatár januárban érkezett a norvég Bodö/Glimtből, többnyire csereként jutott szóhoz az OM-ben, és négy gólnál tart.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Lyon 4–1 (Matics 3. – öngól, Beraldo 6., Goncalo Ramos 32., 42., ill. Naumah 37.)
Le Havre–Metz 0–1 (Mikautadze 46.)
Lille–Strasbourg 1–0 (David 12.)
Reims–Montpellier 1–2 (Agbadou 66., ill. Sagnan 26., El-Tamari 86.)
Brest–Monaco 0–2 (Zakaria 40., Minamino 48.)
Kiállítva: Ben Szegir (90+1., Monaco), Singo (90+5., Monaco)
Toulouse–Olympique Marseille 2–2 (Nicolaisen 45+2., Gboho 82., ill. J. Onana 38., Moumbagna 90+6.)