Ligue 1: 94. percbeli gól vetett véget a PSG nagy sorozatának

2023.12.17. 22:50
Kylian Mbappé a lille-i Leny Yoróval csatázik (Fotó: Getty Images)
Nyolc bajnoki győzelem után, a 94. percben kapott gól következtében pontokat vesztett a Paris Saint-Germain: a párizsiak 1–1-re végeztek a Lille otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Kora este az Olympique Marseille hazai pályán 2–1-re megverte a Clermont-t.

LILLE–PSG 1–1

A kiegyenlített első félidő nem hozott gólt, azonban a második már igen: Bafodé Diakité rossz ütemben próbálta szerelni Lucas Hernandezt, eltalálta a lábát is, tizenegyes – Kylian Mbappé pedig nem hibázott (0–1).

Egy kis stat: Mbappé a 16. bajnoki gólját szerezte ebben az idényben (karrierje során a 180.-at), a Lille ellen pedig – minden tétmérkőzést beleszámítva – már 17 gólban volt szerepe (11 gól, hat assziszt). Ennél gazdagabb termése más klub ellen nincs; a Montpellier-t is 17-szer „boldogította”. (Opta)

Úgy tűnt, elviszi a három pontot a PSG, hiszen fiatal kapusának, a spanyol Tenasnak a ráadás perceiig nem volt érdemi védése. Akkor akadt egy nagy bravúrja is, azonban a 94. percben egy megpattanó közeli lövés bajba sodorta: lábáról felperdült a labda, és a lesipuskás Jonathan David befejelte az egyenlítő gólt (1–1).

MARSEILLE–CLERMONT 2–1

A marseille-iek már az első félidőben megalapozták győzelmüket, és mindkét gólban fontos szerepet játszott Pierre-Emerick Aubameyang: az első gólnál a gaboni támadó adta a passzt Michael Murillónak, a másodiknál pedig ő indította azt az ellencsapást, amelyet Amin Harit fejezett be ballábas lövéssel.

A második félidő elején a nem sokkal korábban becserélt Jim Allevinah szépített – egyúttal megszakította az OM 677 perce tartó sorozatát: ennyi ideje nem szerzett gólt vendégcsapat a Vélodrome-ban bajnoki meccsen –, de újabb gól nem jött össze, a sereghajtó nem jutott ponthoz.

Az OM ellenben sorozatban a harmadik bajnoki győzelmét könyvelte el.

Pierre-Emerick Aubameyang megint fontos szerepet játszott a marseille-i győzelemben (Fotó: Getty Images)