Ligue 1: simán nyert a Reims és a Brest is

B. A.B. A.
2023.04.02. 17:00
Magabiztosan nyert a Nantes otthonában a Reims (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójában a Brest a Toulouse ellen, míg a Reims a Nantes vendégeként szerzett három gólt. A Clermont két tizenegyessel tudta legyőzni a kieső helyen álló Ajacciót, míg az Angers–Nice találkozó 1–1-es döntetlennel zárult.

Angers–Nice

Az utolsó helyezett Angers az előző alkalommal idegenben 1–0-ra nyert a Nice ellen. Most Terem Moffi góljával már a 4. percben a Nice-nél volt az előny. Nem sokáig tartott azonban a vendégek öröme, ugyanis Ibrahima Niane tíz perccel később egyenlített.

Mindkét csapat sok lövéssel próbálkozott, újabb gól azonban nem született: az Angers otthon tartott egy pontot a Nice ellen.

Brest–Toulouse

A kiesés elől menekülő Brest fontos győzelmet aratott a Toulouse ellen. Branco van den Boomen beadását Thijs Dallinga fejelte a kapuba, ezzel szereztek vezetést a vendégek a 10. percben. A Brestnek a 26. percben lehetősége volt egyenlíteni, de Jérémy Le Douaron fejese után a labda a kapufán csattant. Hét perccel később azonban már nem úszta meg a Toulouse. Romain Del Castillo szögletéből Steve Mounié volt eredményes.

A második félidőben már a vezetést is megszerezték a hazaiak. Ismét rögzített szituációból, ezúttal szabadrúgásból volt eredményes a Brest. Franck Honorat beívelését Jérémy Le Douaron csúsztatta meg az ötösön belül. A Brest 3–1-re győzött (Mahdi Camara szerzett még egy gólt) és ellépett a kieső helyekről.

Clermont–Ajaccio

A szintén kiesés elől menekülő Ajaccio is majdnem pontot szerzett a 29. fordulóban. Kevin Spadanuda passzát Mounaiam El Idrissy váltotta gólra a 25. percben, így a vendégek szerezték meg a vezetést. A Clermont három nagyobb helyzetet is kidolgozott még az első félidő vége előtt, de egyikből sem sikerült gólt szereznie.

A 61. percben megtört a jég: Grejohn Kyei tizenegyesből volt eredményes. Az utolsó 15 percre Mohamed Youssouf kiállítása miatt emberelőnybe került a Clermont. A csattanó a 93. percben érkezett, amikor Kyei másodszor is eredményes volt, ismét tizenegyesből, így a Clermont a vártnál nehezebben, de begyűjtötte a három pontot.

Nantes–Reims

Az első félidőben már eldöntötte a mérkőzést a Reims. Alexis Flips a 38. és a 39. percben is betalált, így magabiztos kétgólos Reims-előnnyel mentek félidőre a csapatok. A második játékrészben is folytatódott a vendég dominancia. Florian Balogunnak két lehetősége is volt gólszerzésre, azonban egyikkel sem tudott élni. Marshall Munetsi azonban jókor volt jó helyen és meglőtte a harmadik Reims gólt ezzel beállítva a végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ

Angers–Nice 1–1 (Niante 15., ill. Moffi 4.)
Brest–Toulouse 3–1 (Mounié 33., Le Douaron 63., M. Camara 84., ill. Dallinga 10.)
Clermont–Ajaccio 2–1 (Kyei 60., 90+3. – mind a kettőt 11-esből, ill. El Idrissy 25.)
Nantes–Reims 0–3 (Flips 38., 39., Munetsi 58.)

Később
Monaco–Strasbourg 4–3 (Vanderson 19., Ben Seghir 54., E. Diop 58., Y. Fofana 66., ill. Mothiba 32., Maripán 41. – öngól. H. Diallo 90+3.)
PSG–Lyon 0–1 (Barcola 56.)