Ligue 1: hihetetlen meccs kerekedett a Nantes–Troyes-ból

S. B.S. B.
2023.04.23. 17:07
A Nantes és a Troyes is betalált a hosszabbításban (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nantes és a Troyes végletekig izgalmas 2–2-t játszott, a Toulouse idegenben győzött 1–0-ra a Lorient ellen, a Clermont 2–1-re megverte a Nice-t, a kiesőjelölt Ajaccio és Brest pedig gól nélküli döntetlennel zárt.

NANTES–TROYES

A Nantes az első percekről kezdve hatalmas nyomást helyezett az ellenfél kapujára. A kiegyenlített labdabirtoklás ellenére is négyszer annyi lövést engedtek el, mint a Troyes, és a 25 percben megszerezte a vezetést: Nicolas Pallois laposan fejelte a labdát a kapuba.

A második félidőben is érezhető volt a Nantes fölénye, a Troyes mégis ki tudott egyenlíteni. Kezezés miatt jutottak tizenegyeshez a vendégek, Mama Baldé higgadtan gurított a kapu bal oldalába.

A rendes játékidő hosszabbításában egyszeriben felpörögtek az események. A 92. percben Wilson Odobert rúgta a kapuba a kipattanó labdát, amivel fordítottak a látogatók, hat percre rá pedig a Nantes csatára, Evann Guessand is betalált, 2–2-re mentve a mérkőzést.

LORIENT–TOULOUSE

A vendéggárda végig uralta a találkozót, de a vezetést csak a 68. percben sikerült megszereznie. Zakaria Abuhlal szépen vette át a labdát a kapu előterében, és védőjét lerázva védhetetlenül lőtt a jobb alsóba. Ez a találat a győzelmét is jelentette a Toulouse-nak.

NICE–CLERMONT

Mindkét csapat nagyon agresszíven kezdte a mérkőzést, sokat törtek kapura és szép helyzeteket alakítottak ki, aminek a 37. percben meg is lett az eredménye. Muhammed Cham lőtt pontosan a léc alá, előnyhöz juttatva a Clermont-t. A vendégek nem örülhettek sokáig, négy perccel később ugyanis Gaetan Laborde révén kiegyenlítettek a nizzaiak.

A fordulást követően sem lassítottak a felek, ismét sok helyzetet láthattunk – a 83. percben Szaif-Eddin Haui jó ütemben érkezett a beadásra, amelyet gólra is váltott, három ponthoz segítve a Clermont csapatát.

AJACCIO–BREST

A kiesőjelöltek elég eseménytelen mérkőzést produkáltak. A játék képén az sem változtatott, hogy a 66. percben durvaság miatt kiállították a hazaiak csatárát, Yoann Touzghart.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ

Lorient–Toulouse 0–1
(Abuhlal 68.)
Nantes–Troyes 2–2 (Pallois 25., Guessand 90+8., ill. Mama Baldé 64. – 11-esből, Odobert 90+2.)
Nice–Clermont 1–2 (Laborde 41., ill. Cham 37., Haui 83.)
Ajaccio–Brest 0–0
Kiállítva: Touzghar (Ajaccio, 66.)