Ligue 1: hiába került hátrányba, újra nyert a Lyon idegenben

K. Zs.K. Zs.
2023.04.28. 23:18
Castello Lukeba az egyenlítő gól után (Fotó: AFP)
A Lyon 2–1-re győzött a Strasbourg vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójának péntek esti mérkőzésén. Az OL sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiját nyerte meg, és még versenyben van az európai kupaindulást jelentő helyekért.

Az előző két fordulóban nyerő Strasbourg jól kezdett, gyorsan megszerezte a vezetést: a 15. percben egy nagy bedobás zavart keltett a lyoni védelemben, és a lefejelt labdát Morgan Sanson közelről, estében a kapuba emelte, 1–0. VIDEÓ ITT!

Nem késett sokáig az egyenlítés sem: a 32. percben jobb oldali szöglet után Corentin Tolisso fejesét még nagy bravúrral védte Matz Sels, ám a kipattanót Costello Lukeba közelről bevágta, 1–1. VIDEÓ ITT!

Sőt a lyoniak a vezetést is megszerezték az első félidő hajrájában: bal oldali adogatás végén Maxence Caqueret lőtt a kapuba laposan 15 méterről, 1–2. VIDEÓ ITT!

A küzdelmes második félidő végjátékában az egyenlítő gólt szerző Lukeba megkapta második sárga lapját, de a Racing nem tudott élni a rövidke emberelőnnyel. A Lyon sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiját nyerte meg, ilyenre legutóbb két éve volt képes.