Vb 2022: Messi ritkán rúg ilyen gólt, de ha már bement…

K. Zs.K. Zs.
2021.10.11. 07:15
Lionel Messi (jobbra) és társai alaposan megünnepelték a furcsa gólt (Fotó: AFP)
Argentína simán legyőzte Uruguayt (3–0) a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének magyar idő szerint hétfő hajnali programjában, míg Chile Paraguay legyűrésével (2–0) javított valamelyest izzasztó folytatást ígérő pozícióján.

Buenos Airesben az első félidő vége felé történtek a lényegi események: a 33. percben Giovani Lo Celso még kapufát lőtt, a 38. percben azonban Lionel Messi kapu elé emelt labdája némi szerencsével már utat talált a hálóba (a beadásra mozduló Nicolás González mozdulata megzavarta Fernando Muslera kapust).

Kisvártatva lőtt egy gólt Rodrigo De Paul is, majd a második félidőben Lautaro Martínez tette biztossá az Uruguay elleni sikert.

ARGENTÍNA–URUGUAY 3–0 (Messi furcsa gólja 4:11-től)

A nem éppen a legszebb napjait élő chilei válogatott sokáig nem tudta áttörni a paraguayi védelmet Santiagóban, aztán a hajrához közeledve Ben Brereton betalált, majd négy perc múlva Mauricio Isla is lőtt egy gólt. Charles Aranguiz 74. percbeli kiállítása miatt vártak még megpróbáltatások a hazaiakra, de végül tíz emberrel is megúszták kapott gól nélkül, így valamelyest javultak esélyeik a vb-kvalifikációra.

A dél-amerikai zónából az első négy helyezett jut ki automatikusan a vb-re, az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vívhat.

CHILE–PARAGUAY 2–0

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
5. FORDULÓ (korábbról elhalasztott forduló)

Argentína–Uruguay 3–0 (Messi 38., De Paul 44., La. Martínez 62.)
Chile–Paraguay 2–0 (Brereton 69., Isla 72.)
Korábban
Bolívia–Peru 1–0
(R. Vaca 83.)
Venezuela–Ecuador 2–1 (Machis 45+1., Bello 64., ill. E. Valencia 37. – 11-esből)
Kolumbia–Brazília 0–0