FTC: Laidouni szerint Csercseszovval lehetséges az El-győzelem

2022.11.23. 12:13
null
Aissa Laidouni bízik edzője képességeiben (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Ferencváros edzőjét, Sztanyiszlav Csercseszovot dicsérte a tunéziai Aissa Laidouni, akit a meccs legjobbjának választottak a katari világbajnokságon a dánok elleni 0–0-s mérkőzésen mutatott játékáért.

 

A D-csoport keddi nyitó meccsén a magyar bajnok és az Európa-ligában nyolcaddöntős FTC középpályása támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtott, ő maga pedig teljesítménye kapcsán a Ferencváros orosz szakemberének érdemeit hangsúlyozta az orosz hírügynökségnek adott szerdai nyilatkozatában.

„Nagyon jó vele a kapcsolatom, csúcsszintű, erős edzőnek tartom. Sokat tanultam és számos hasznos tanácsot kaptam tőle, mivel ő tökéletesen ismeri a vb szereplőit. Legutóbb három napja írtunk egymásnak, fontos nekem a véleménye” – mondta Aissa Laidouni, aki a labdarúgó NB I-et egyedüliként képviseli a katari világbajnokságon.

A 25 éves tunéziai labdarúgó 2020 óta játszik a Ferencvárosban. Sztanyiszlav Csercseszovot, akinek vezetésével az orosz válogatott 2018-ban bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe, 2021 év végén nevezték ki a Ferencváros vezetőedzőjének. Irányításával az FTC bajnokságot és Magyar Kupát nyert, ebben a szezonban pedig bejutott az Európa-liga nyolcaddöntőjébe.

„Az edzőnk nagyon bízik a képességeiben, és ezt az önbizalmat közvetíti a játékosok felé is, ez fontos nekem. Azt látjuk, hogy a Ferencváros történelmet ír vele. Hogy lehetséges-e megnyerni az Európa-ligát? Vele igen” – mondta Laidouni az interjúban.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
11 órája

Leandro: Kár, hogy Bragában nem volt esélyünk

Európa-liga
13 órája

Dibusz Dénes a Kórusiskolában

Labdarúgó NB I
13 órája

A Ferencváros az eddigi legjobb magyar szereplést fejezte be Európában a csoportkörök bevezetése óta

Európa-liga
14 órája

„A Ferencváros védelme átjáróháznak bizonyult, Ricardo Horta ragyogott” – portugál lapszemle

Európa-liga
2026.03.18. 22:09

Őrült izgalmak után időn túli hetesgóllal mentett pontot a Fradi az ETO elleni női kézirangadón

Kézilabda
2026.03.18. 21:05

Robbie Keane: Erre a sorozatra csak büszkének lehet lenni

Európa-liga
2026.03.18. 21:01

Gróf Dávid: Fájdalmas lett a befejezés, de összességében elégedettek lehetünk

Európa-liga
2026.03.18. 19:20
Ezek is érdekelhetik