Vb 2018: Szenegálnak vb-részvételt ért az újrajátszás

2017.11.10. 20:00
Egy éve 2–1-re kikapott az idegenbeli vb-selejtezőn, a bírói csalás miatt megismételt mérkőzésen viszont 2–0-ra győzött Szenegál labdarúgó-válogatottja Dél-Afrikában, ezzel az utolsó fordulótól függetlenül kiharcolta a világbajnoki szereplés jogát.

2016. november 12-én a Polokwanéban lejátszott mérkőzésen a hazaiak 2–1-re nyertek, azonban a ghánai Joseph Lamptey játékvezető úgy ítélt büntetőt a hazaiak javára, hogy a szenegáliak hátvédje, Kalidou Koulibaly nem kézzel, hanem a térdével ért a labdához.

A FIFA március 20-án örökös eltiltással sújtotta a bírót, mert a találkozóval összefüggő fogadásban volt érintett, a nemzetközi szövetség fellebbviteli bizottsága pedig újrajátszást rendelt el, s ezt – a szintén a csoportban szereplő Burkina Faso tiltakozása dacára – a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) is jóváhagyta.

A pénteki meccset ugyanabban a stadionban rendezték, mint egy éve, és – ezúttal a zambiai Janny Sikazwe játékvezetése mellett – a vendégek kétséget sem hagytak afelől, hogy jobb válogatottat alkotnak.

A 12. percben a liverpooli Sadio Mané nagyszerű labdával ugratta ki Diafra Sakhót, és a West Ham csatára okosan elhelyezte a kapus mellett a labdát a bal alsó sarokba (0–1).

A 38. percben Sadio Mané ziccerben lőhetett, a hazaiak kapusa védett, de pechjére a labda az elcsúszó védő, Thamsanqa Innocent Mkhize fejére, onnan pedig a hálóba pattant (0–2).

Győzelmével Szenegál öt pontra növelte az előnyét, azaz az utolsó fordulótól függetlenül megnyerte a D-csoportot, és kijutott a világbajnokságra.