Vb 2018: De Gea kitolt az újpestivel, az olaszok négyet vágtak

2016.11.12. 22:39
Álvaro Morata nem szerzett gólt, a spanyolok azonban így is simán legyőzték Macedóniát (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-válogatott 4–0-ra nyert otthon a macedónok ellen az európai vb-selejtezők G-csoportjában. A vendégeknél az újpesti Enisz Bardhi és a vasasos Kirce Risztevszki végig a pályán volt. Az olaszok az első félidőben elintézték Liechtensteint, míg Izrael Albániában gyűjtötte be a három pontot.

SPANYOLORSZÁG–MACEDÓNIA

A spanyoloknál Thiago Alcántara és Koke feladata lett volna elsődlegesen a játék szervezése, ám nem sok helyzetet tudtak kialakítani. A hazaiak legveszélyesebb embere David Silva volt, aki 108. alkalommal lépett pályára a válogatottban, ám most először csapatkapitányként. Az első félidő két legnagyobb lehetősége a macedónok előtt adódott, de Darko Velkovszki fejesénél David de Gea védett, Goran Pandevénél pedig mellé ment a labda.

Velkovszki a 34. percben egy jobb oldali beadásnál a saját kapuja előtt birkózott Álvaro Moratával, olyan nagy hévvel, hogy közben öngólt fejelt.

A második félidő közepén Vitolo góljánál sem volt szerencséjük a vendégeknek, hiszen egyikükről pattant a labda a Sevilla játékosához. Nem sokkal ezután Enisz Bardhi szépíthetett volna, ám az újpesti középpályás bombáját De Gea a levegőben úszva hárította.

A hajrában az első válogatott gólját szerző Nacho Monreal és a nemzeti csapatban tétmeccsen először eredményes Aritz Aduriz biztosította be a spanyolok győzelmét. Az ibériai csapat hatodszor is megverte a macedónokat, mellesleg sorozatban az 57. vb-selejtezőjén maradt veretlen.

LIECHTENSTEIN–OLASZORSZÁG

Az olaszok olyat tettek, amire a Málta elleni 1987-es Eb-selejtezőjük óta nem voltak képesek: az első félidőben négy gólt szereztek: Andrea Belotti kétszer, Ciro Immobile és Antonio Candreva egyszer-egyszer volt eredményes.

Gianluca Vialliék azon a 29 évvel ezelőtti mérkőzésen 5–0-s előnnyel vonultak szünetre, és az is maradt a végeredmény. Az utódok hasonlóképp „ellazsálták” a második félidőt, így Liechtenstein megúszta a teljesen vállalható 4–0-s vereséggel.

ALBÁNIA–IZRAEL

Az Iszlám Állam állítólagos támadási szándéka miatt Shkodra helyett a Tiranához közeli Elbasan Arénában rendezték meg az Albánia–Izrael mérkőzést, kétezer rendőr jelenléte mellett. A biztonsági erők tehát sokan voltak, az albán játékosok azonban kevesen maradtak a pályán. Berat Djimsitit a 17., Etrit Berishát az 55. percben állították ki. A második piros lapot követő tizenegyest Eran Zahavi kihagyta, ám Izrael így is 3–0-ra nyert.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 4. FORDULÓ
G-CSOPORT
Spanyolország–Macedónia 4–0 (Velkovszki 34. – öngól, Vitolo 63., Monreal 84., Aduriz 85.)
Liechtenstein–Olaszország 0–4 (Belotti 11., 44., Immobile 12., Candreva 32.)
Albánia–Izrael 0–3 (Zahavi 18. – 11-esből, Einbinder 66., Atar 84.)