Vb 2018: Messi egészséges, a kapitány már számít rá

MTI MTIMTI MTI
2016.09.01. 11:31
Lionel Messi sérülése rendbe jött, így pályára léphet magyar idő szerint péntek hajnalban az uruguayiak elleni labdarúgó-világbajnoki selejtezőn.

„Jól van, nincs semmi baja, normálisan edzett – jelentette ki Edgardo Bauza, az argentin válogatott szövetségi kapitánya. – Kemény mérkőzésre számítunk, szükségünk lesz rá.”Edgardo Bauza, az argentin válogatott szövetségi kapitánya. – Kemény mérkőzésre számítunk, szükségünk lesz rá.”

A támadó klubja, a Barcelona a hét elején jelezte: a játékos bal combjában a közelítőizom nincs teljesen rendben, de így is csatlakozhat az argentin kerethez, és majd a javulás mértékétől függ, hogy pályára léphet-e.

A 29 éves Messi június végén – a Copa América döntőjének elvesztése után – lemondta a válogatottságot, ám három hete meggondolta magát, miután Barcelonában egyeztetett az új szövetségi kapitánnyal, a július elején lemondó Gerardo Martino helyére kinevezett Bauzával.

Az argentinok – akik a 2018-as oroszországi vb dél-amerikai selejtezősorozatában hat forduló után a harmadik helyen állnak – Mendozában játszanak az uruguayiakkal, majd kedden, idegenben a venezuelaiakkal.

A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt vív az óceániai régió legjobbjával.

Legfrissebb hírek

Messi a félidőben állt be, Argentína legyűrte Mauritániát felkészülési meccsen

Minden más foci
7 órája

Nem játszhat a vb-n Joaquín Panichelli, a címvédő argentinok csatára

Minden más foci
Tegnap, 17:48

Sporttörténeti ritkaság: Messi az első aktív játékos, akiről lelátószektort neveztek el

Minden más foci
Tegnap, 16:57

Messi megelőzte Pelét a szabadrúgásgólok számában

Minden más foci
2026.03.23. 13:06

„Ezért is egyedülálló Leo” – Cristiano Ronaldo után Messi is elérte a 900 gólos határt

Minden más foci
2026.03.19. 13:00

Messi jubileumi gólt szerzett, de így sem jutott tovább az Inter Miami

Minden más foci
2026.03.19. 07:37

Messi–Yamal csata a Bernabéuban? – az argentinok nem támogatják

Minden más foci
2026.03.12. 18:48

Messi egy gólra a 900-tól, Pintér Dániellel a kispadon nyert az Inter Miami – videó

Légiósok
2026.03.08. 07:29
Ezek is érdekelhetik