Felkészülés: Füllkrug duplája döntött, Németország könnyedén megverte Perut

M. B.M. B.
2023.03.25. 22:46
Füllkrug az első gólnál „ellopta” a labdát Havertztől (Fotó: Getty Images)
A német labdarúgó válogatott 2–0-ra legyőzte Peru nemzeti együttesét a Mainzban megrendezett felkészülési mérkőzésen szombaton.

Telt ház előtt lépett pályára a jövő évi, hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő német válogatott, amely az első percektől kezdve uralta a Peru elleni mérkőzést. Az első gól már a 12. percben megszületett: Havertz zavartalanul vett le mellel egy magas labdát a tizenhatoson belül, majd balra sodorta azt, ahol jött a lesipuskás Niclas Füllkrug és nagy erővel a hálóba zúdított (VIDEÓ ITT). 1–0

A Werder Bremen remek idényt futó centere 21 perccel később tovább folytatta a gólgyártást – ezúttal Marius Wolf tanári beadására érkezett mindenkit (beleértve Gallese kapust is) megelőzve, és higgadt mozdulattal perdítette a kapuba a labdát (VIDEÓ ITT). 2–0

A fordulás után is a németek domináltak, Gnabry bombájánál például csak a kapufa segített a peruiakon – akik egy kisebb tömegjelenettel hívták fel magukra a figyelmet –, majd Havertz hagyott ki egy, videobíró segítségével megítélt tizenegyest – a Chelsea légiósa előbb a kapufát találta telibe, majd a kipattanót hiába passzolta a hálóba, rajta kívül más nem ért bele a labdába, így maradt a kétgólos német előny (VIDEÓ ITT).

A meccs hátralevő részében több gólra, vagy látványos jelenetre nem került sor – Németország könnyed győzelmet aratott.