Eb 2024: nyolc éve kiállították Felcsúton, most ugyanott kilőtte hazáját az Eb-re

CS. M.CS. M.
2023.11.19. 14:17
Hagi jobb emlékeket szerzett Felcsúton, mint legutóbb (Fotó: Balogh László)
Mint ismert, Románia 2–1-re legyőzte Izraelt Felcsúton szombaton, így kijutott a 2024-es németországi Európa-bajnokságra. A győztes gólt Ianis Hagi szerezte, akinek volt már a helyszínhez kapcsolható emléke...

A Felcsúton, a Pancho Arénában rendezett Izrael–Románia mérkőzés 63. percében Ianis Hagi okos megoldást választva kilőtte a takarásban lévő bal alsó sarkot, ezzel hazája magához ragadta az előnyt (1–2), amit meg is tudott tartani. Győzelmével Románia 2016 után ismét kijutott az Európa-bajnokságra, így különösen sokat ért a legendás Gheorghe Hagi fiának találata.

A történet azért is különleges, mert a meccset éppen ott játszották, azaz Felcsúton, ahol nyolc évvel ezelőtt a Puskás-Suzuki-kupán a Honvéd elleni csoportmérkőzésen a 64. percben kiállították az akkor még csak 17 éves Ianis Hagit. Azóta már 27-szeres válogatott és a La Ligában szereplő Alavés támadó középpályása.

IZRAEL–ROMÁNIA1–2 (1–1)