Euro 2012: Del Bosque máris amiatt aggódik, hogy sok sérültje lesz az Eb-n

2011.10.12. 00:01
Az Európa-bajnoki selejtező sorozatuk utolsó összecsapásán a címvédő spanyol labdarúgó-válogatott otthon gyűrte le Skóciát. Hibátlan teljesítménnyel zártak így a spanyolok a csoportkörben, az első helyen, magabiztosan jutottak tovább.

„Úgy érzem, hasznos a csoport számára, hogy mindenkit elvertünk, kialakult így egyfajta egyensúly a többiek számára is – filozofált a találkozó után a spanyolok szövetségi kapitánya, Vicente del Bosque. – Sok idő van még az Eb-ig, remélem, minden játékosom egészséges lesz majd a tornán. Igaz, kiváló helyettesei vannak alapembereimnek is. Nehéz mindig a csúcson lenni, de mi mindig mindenki ellen győzelmi vággyal lépünk pályára. Pedro és Villa jól játszott ma együtt, de mindegyik játékosom ügyesen együttműködött a többivel. A skótok fegyelmezetten, zártan játszottak, alig hagytak nekünk teret, hatalmas energiákat kellett megmozgatnunk ahhoz, hogy helyzeteket alakítsunk ki ellenük. Sokat fejlődtek az odavágó óta. Csapatom remek formában van egyébként, bárhová is megyek az országban, mindenhol azt hallom, hogy mi vagyunk a favoritok.″Vicente del Bosque. – Sok idő van még az Eb-ig, remélem, minden játékosom egészséges lesz majd a tornán. Igaz, kiváló helyettesei vannak alapembereimnek is. Nehéz mindig a csúcson lenni, de mi mindig mindenki ellen győzelmi vággyal lépünk pályára. Pedro és Villa jól játszott ma együtt, de mindegyik játékosom ügyesen együttműködött a többivel. A skótok fegyelmezetten, zártan játszottak, alig hagytak nekünk teret, hatalmas energiákat kellett megmozgatnunk ahhoz, hogy helyzeteket alakítsunk ki ellenük. Sokat fejlődtek az odavágó óta. Csapatom remek formában van egyébként, bárhová is megyek az országban, mindenhol azt hallom, hogy mi vagyunk a favoritok.″

„Nagyon boldog vagyok kiváló teljesítményem miatt – nyilatkozott a korábban a kevés játéklehetőség miatt sokszor elégedetlenkedő David Silva. – Remélem, ugyanígy folytatom. Az én dolgom az, hogy játsszak, mégpedig úgy, ahogyan ma. Jól sikerült ez a selejtezőkör számunkra, minden mérkőzésünket megnyertük.″

„Szerencsét hozott számomra Andrés Iniesta hatos meze – viccelődött a lefújás után a viszonylag zöldfülű Jordi Alba. – Szerintem kényelmes is, hazaviszem majd, és kiteszem a falra. Hatalmas élmény egy ilyen csapatban szerepelni.″

Legfrissebb hírek

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
18 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
Tegnap, 8:34

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
Tegnap, 4:59

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
Tegnap, 4:00

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
Tegnap, 2:57

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
Tegnap, 0:57

Roberto Martínez megelőzte Vicente del Bosquét

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:17
Ezek is érdekelhetik