Hamar hátrányba került, majd kikapott a DAC a Partizantól

CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)
2021.07.22. 20:57
Schäfer Andrásék hátrányba kerültek Belgrádban (Fotó: Lelkes Ernő)
Az Európa-konferencialiga selejtezőjének 2. fordulójában a DAC 1–0-ra kikapott a szerb Partizan Beograd otthonában.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
PARTIZAN BEOGRAD (szerb)–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)1–0 (1–0)
Belgrád,
Partizan Stadion, 13 000 néző. Vezette: Mmaee (dán)
PARTIZAN: Sztojkovics – Miljkovics, Vujacsics, Szanicsanin, Urosevics – Jojics (Scsekics, 74.), Zdjelar – Markovics (Holender, 74.), Pantics, Jovics (Nathó, 61.) – Ricardo (Milovanovics, 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztanojevics
DAC: Jedlicka – Vera, Kruzliak, Beszkorovajnij, Brunetti, Moumou (Ciganiks, 61.) – Fábry (Nebyla, 61.), Schäfer, Balic – Divkovic, Taiwo (Sharani, 80.). Vezetőedző: Németh Antal
Gólszerző: Markovics (19.)

A meccset aPartizan Beogradkezdte aktívabban, aDACkapusának,Martin Jedlickának már a 2. percben nagyot kellett védenie. Bár a továbbiakban is a hazai csapat játszott mezőnyfölényben, a magyar válogatottSchäfer Andrása hetedik percben távoli lövéssel próbálkozott, amely nyomán mellé ment a labda.

Öt perccel később a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét alakította ki a Partizan, de Jedlicka ismét védeni tudott, a kipattanót pedig fölé lőtte a szerb csapat támadója. A 19. percben aztán összejött a gól a hazaiaknak:Lazar Markovics remek passzt kapott a tizenhatos vonalánál, majd egy tekeréssel kilőtte a kapu bal alsó sarkát (1–0).

A folytatásban is a szerbek akarata érvényesült, a DAC csak elvétve tudott eljutni az ellenfele kapujáig. Az első félidőt egy kaput eltaláló lövéssel zárták a dunaszerdahelyiek, a Partizan pedig 1–0-ra vezetett.

A második játékrészt is a belgrádiak kezdték jobban, Jedlickának többször is hárítania kellett. A DAC ekkor már többet birtokolta a labdát, és igyekezett, hogy átvegye a meccs irányítását. Bár beívelésekből veszélyeztetett a vendégcsapat, lövésekig nem jutott el.

A meccs hajrájához közeledve a szerbek támadója, Ricardo Gomes ollózással próbálkozott, de a lövést blokkolták. A 74. percben a szintén magyar válogatottHolender Filipcsereként állt be a gólszerző Markovics helyére a Partizanba.

Amely minimális előnnyel várhatja a dunaszerdahelyi visszavágót, ahol a DAC-nak reális esélye van a továbbjutásra.

90+5. percvéget ért a mérkőzés! A DAC hátrányból várja a jövőheti visszavágót.

90. perc Öt perc lesz a hosszabbítás, cserél a Partizan: Ricardo helyére Milovanovics érkezik.

86. perc Két egymást követő DAC szögletből sem tudott helyzet születni.

80. perc Taiwo görcsöt kapott, nem tudja folytatni, Sharani jön a helyére.

74. perc Kettős Partizan-csere: Holender Filip Markovics, Scsekics pedig Jovics helyére érkezik.

67. perc Miljkovics kapott sárgát.

64. perc Ciganiks beadását tisztázták a hazai védők Vera elől.

61. perc Cserél a Dunaszerdahely: Fábry helyett Nebyla, Moumou helyén pedig Ciganiks a pályán. Változtat a Partizan is: Jovicsot Nathó váltja.

58. perc Uroievics, a hazaiak balhátvédje lőtte kapura a labdát, a próbálkozás sikertelen volt.

57. perc Veszélyes támadás a hazai oldalon, Jovics már lendítette a lábát, de Balics szabályosan szerelni tudta.

51. perc Újabb Jedlicka hárítás, a kapus Pantics lábáról vette le a labdát.

49. perc Veszélyesen szállt Vera jobboldali beadása tizenhatoson belülre, Schäfer ment a labdára, azonban a hazai védelem sikerrel hárított.

46. perc Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc Véget ért az első félidő, 1–0-ra vezet a Partizan!

45. perc Jedlicka bravúros védéssel hárította Jojics lövését.

4

3. perc Taiwo sárga lapos figyelmeztetésben részesül.

41. perc Fábry próbálkozott 17 méterről a lövése a kapu fölé megy.

37. perc Taiwo szorul ápolásra, de végül folytatni tudja a játékot.

35. perc Ricardo lőtt kapura, de Jedlicka a helyén volt.

29. perc Divkovic szabálytalankodott, eredménytelen Partizan szabadrúgás.

22. perc Balic sárga lapos figyelmeztetést kapott.

19. perc A Partizan megszerzi a vezetést, Pantics adott kiváló labdát Markovicsnak a tizenhatos határán, aki kilőtte a bal alsó sarkot! 1–0

13. perc Sárga lapot kapott Jovics és Vera.

12. perc Óriási helyzetet hagyott ki a Partizan Belgrad, Jedlica hárította Ricardo lövését.

10. perc Taiwo lövése nem jelentett nagy veszélyt a szerb kapura.

7. perc Schäfer kapott labdát a tizenhatoson kívül, a lövése mellé ment.

4. perc Két Partizan-szöglet jött egymás után, ebből a második volt a veszélyesebb, Vujacsics lőtt a kapu fölé.

2. perc Jedlicka védésével kezdődött a mérkőzés. A Partizan villámgyorsan támadásba lendült, de a kapus nagyot védett.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük olvasóinkat a Partizan Beograd–DAC mérkőzés online közvetítésében! A találkozó rövidesen kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

„Örülök, hogy olyan erős ellenfél ellen kezdjük meg a idényt, mint a Partizan Beograd, mert így a játékosaimnak már a szezon legelején kellően koncentráltnak kell lenniük. Ez segíthet nekünk a bajnoki rajtban is, hiszen fontos, hogy jól kezdjük el a Fortuna Ligát” – mondta még a hétfői, szezon előtti sajtótájékoztatón Németh Antal vezetőedző, aki kifejtette véleményét arról is, hogy az UEFA eltörölte az idegenben lőtt gólok szabályát. – Egyértelműen a gyengébb csapatoknak kedvez ez a szabály. A szurkolók számára is érdekesebb meccsek következhetnek, hiszen több lehet majd a hosszabbítás vagy a 11-es párbaj.”

„Az edzőjük magyarországi. 3-5-2-es formációban játszanak, a teljes felkészülés során változtatták a formációt, világosan meghatározott játékmóddal játszanak, a magyar válogatottra emlékeztetnek. Készen állunk, tudjuk honnan leselkednek veszélyek, minden felkészülési mérkőzésüket megnéztük, több meccsüket a múlt évadból is. Két új játékost hoztak, meglátjuk, hogy ők debütálnak-e. A középhátvédjük kezdi a mérkőzést. Elővigyázatosak vagyunk, hiszünk magunkban, jól játszunk, jó pillanatunkban vagyunk mindannyian. Önbizalommal vágunk bele a mérkőzésbe és hiszünk benne, hogy jó eredményt tudunk elérni” – nyilatkozta a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón a Partizan Beograd vezetőedzője Alekszandar Sztanojevics.