Könnyed Monaco-siker a török bajnok ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.06. 18:40
A labdarúgó Európa-liga H-csoportjának harmadik körében a több mint 80 percet emberelőnyben játszó Monaco 3–1-es győzelmet aratott a török bajnoki címvédő Trabzonspor felett.

Ben Yedder duplázott, a Monaco legyőzte a Trabzonsport (Fotó: AFP)

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
H-CSOPORT
MONACO (francia)–TRABZONSPOR (török) 3–1 (2–0)

Monaco, II. Lajos Stadion. Vezette: Kruasvili (grúz)
MONACO
: Nübel – Vanderson (Jean Lucas, 65.), Disasi, Badiashile, C. Henrique – K. Diatta, M. Camara (Maripán, 65.), Y. Fofana, Golovin (Minamino, 73.) – Ben Yedder (Boadu, 57.), Embolo (Volland, 57.). Vezetőedző: Philippe Clement
TRABZONSPOR: Cakir – Jens Larsen, Bartra, Denswil, Elmali – Hamsík (Bakaszetasz, 56.), Sziopisz (Ömür, 73.) – Trézégé (Djaniny, 73.), Yazici (Bozok, 56.), Bardi (Ünüvar, 82.) – Maxi Gómez. Vezetőedző: Abdullah Avci
Gólszerző: Ben Yedder (14., 45+2. – a másodikat 11-esből), Disasi (55.), ill. Bakaszetasz (72.)
Kiállítva:
Maxi Gómez (11.)

A találkozó online közvetítéseITTolvasható!

Borzasztóan kezdődött a mérkőzés a Trabzonspor számára, hiszen a 11. percben egy ártatlannak tűnő szituációt követően emberhátrányba került Abdullah Avci csapata. Maxi Gómez és Camara csatáztak a labdáért, a törökök támadója a földre esett, esés közben azonban egy szándékosnak tűnő rúgó mozdulattal eltalálta a Monaco játékosának arcát, a visszajátszások alapján jogosan villant a piros. A Monaco csapatának nem kellett sok idő, hogy kihasználja emberelőnyét, a 14. percben Embolo passzát követően Ben Yedder az ötösön belülről, három méterről lőtt a kapuba. A Trabzonspor nem igazán jutott el a hazai kapuig, ráadásul a törökök az első félidőt végét sem tudták megúszni kapott gól nélkül, Ben Yedder a hosszabbítás perceiben büntetőből talált be Cakir kapujába.

A második játékrész elején, az 55. percben Disasi is betalált, ezzel már háromra nőtt a hazai előny. Ezután a folyamatos cserék miatt már egyik csapat sem tudta a legjobbját nyújtani, a törököknek azonban Bakaszetasz révén legalább a szépítés összejött a 72. percben. A Monaco magabiztos győzelmének köszönhetően a csoport második helyét foglalja el a továbbra is listavezető Ferencváros mögött. 3–1