V. J. 2021.07.22 22:55 Frissítve: 2021.07.22 23:41

Ekl-selejtező: Lovrencsics gólpassza, előnyben a Hajduk

Az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában, az odavágók csütörtöki játéknapján összesen 49 mérkőzést rendeznek meg, amelyek során Tamás Márk csapata, a lengyel Slask Wroclaw 4–2-re nyert az előző körben a Mol Fehérvárt búcsúztató örmény Ararat Jereván vendégeként.

Lovrencsics Gergő gólpasszal vette ki a részét a Hajduk sikeréből (Fotó: Getty Images)

 

Lovrencsics Gergő csapata, a horvát Hajduk Split két góllal legyőzte a kazah Tobolt – a magyar légiós gólpasszal segítette együttesét.

Tamás Márk sérülés miatt nem játszott a Slask Wroclaw örményországi vendégjátékán, ahol a lengyel csapat négyszer is bevette az előző fordulóban a Mol Fehérvárt búcsúztató Ararat Jereván kapuját.

A Basel könnyed győzelmet aratott az albán Partizani Tirana felett, így ha a visszavágón nem születik meglepetés, a svájci csapat lesz a következő fordulóban az Újpest–Vaduz párharc győztesének ellenfele.

A moldovai Milsami Orhei már az első játékrészben háromgólos hátrányba került a svéd Elfsborg otthonában – a vendégek gondjai viszont itt még csak elkezdődtek: a szünet után három piros lapot is felmutatott a csapat játékosainak a játékvezető. A kelet-európaiak végül egy elhibázott tizenegyesnek „köszönhetően” megúszták négy találattal.

A volt ferencvárosi Marko Djuricin hiába szerzett vezetést az Austria Wiennek, a bécsi lila-fehér csapat nem bírt az izlandi Breidablikkal.

Háromgólos előnnyel várhatja a visszavágót a norvég Molde, az orosz Szocsi és a lett FK Rigas, utóbbi a Puskás Akadémiát győzte le – erről a találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!

Ha a felcsúti gárda ledolgozná jelentős hátrányát, jó esélllyel a Belga Genttel találkozna, amely négygólos sikert aratott a norvég Valerenga felett.

A Sepsi OSK a Nagyszombat, az Osijek pedig a Pogon Szczecin otthonában ért el gól nélküli döntetlent, míg a DAC kikapott a Partizan Beograd otthonában.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Ararat (örmény)–Slask Wroclaw (lengyel) 2–4
FK Asztana (kazah)–Arisz (görög) 2–0
FK Panevezys (litván)–Vojvodina (szerb) 0–1
Austria Wien (osztrák)–Breidablik (izlandi) 1–1
Kuopio PS (finn)–Vorszkla Poltava (ukrán) 2–2
Molde (norvég)
–Servette (svájci) 3–0
Olimpija Ljubljana (szlovén
)–Birkirkara (máltai) 1–0
Qarabag (azeri)–Asdod (izraeli) 0–0
Szocsi (orosz)
–Keshla (azeri) 3–0
FK Rigas FS (lett)
–Puskás Akadémia 3–0 (Lemajics 8., 24. – a másodikat 11-esből, Friesenbichler 18.)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–2
Dudelange (luxemburgi)–Bohemians (ír) 0–1
Elfsborg (svéd)–Milsami (moldovai) 4–0
Hammarby (svéd)–Maribor (szlovén) 3–1
Laci (albán)
–Universitatea Craiova (román) 1–0
AEL Limassol (ciprusi)–Vllaznia (albán) 1–0
Apollon Limassol (ciprusi)–Zilina (szlovák) 1–3
CSZKA Szófia (bolgár)–FK Liepaja (lett) 0–0
Dinamo Batumi (grúz)–BATE (fehérorosz) 0–1
FC Köbenhavn (dán)–Zsogyino (fehérorosz) 4–1
Gzira (máltai)–Rijeka (horvát) 0–2
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Slovácko (cseh) 1–0
Petrocub (moldovai)–Sivasspor (török) 0–1
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 2–1
Riga FC (lett)
–Shkëndija (északmacedón) 2–0
Suduva (litván)–Raków (lengyel) 0–0
Teuta (albán)–Inter Escaldes (andorrai) 0–2
Spartak Trnava (szlovák)–Sepsi OSK (romániai) 0–0
Arda (bolgár)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0–2
HB Tórshavn (feröeri)–Buducsnoszt (montenegrói) 4–0
Shkupi (északmacedón)–Santa Clara (portugál) 0–3
Basel (svájci)–Partizani Tirana (albán) 3–0
FCSB (román)
–Sahtyor Karagandi (kazah) 1–0
Gent (belga)
–Valerenga (norvég) 4–0
Larne (északír)
–Aarhus (dán) 2–1
Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–0
Velez Mostar (bosnyák)
–AEK Athén (görög) 2–1
Újpest FC–Vaduz (liechtensteini) 2–1 Stieber Z. 7., Tallo 64., ill. Cicek 81.)
Drita (koszovói)–Feyenoord (holland) 0–0
Dundalk (ír)–Levadia (észt) 2–2
Hajduk Split (horvát)–Tobol (kazah) 2–0
Partizan Beograd (szerb)–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai) 1–0 (Markovics 19.)
Pogon Szczecin (lengyel)–NK Osijek (horvát) 0–0
Valur (izlandi)–Bodö/Glimt (norvég) 0–3
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Rosenborg (norvég) 0–2
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Fola Esch (luxemburgi) 1–2

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.