Négy Spurs-játékos került be az Európa-ligában az idény csapatába, az MU-t két futballista képviseli

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.05.22. 21:03
null
Nemcsak a döntő, hanem az idény legjobbja is lett az Európa-ligában Cristian Romero (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön megnevezte az Európa-ligában az idény csapatát, a szezon játékosát és legjobb fiatal futballistáját.

Miután szerda este a Tottenham 1–0-ra megverte a Manchester Unitedet az Európa-liga döntőjében, csütörtökön az UEFA közzétette az idény El-csapatát.

A győztes Spursből négy játékos kerültbe az álomtizenegybe: a kapus Guglielmo Vicario, jobbhátvédként Pedro Porro, jobb oldali belső védőként Cristian Romero, középcsatárként pedig Dominic Solanke. A döntőben alulmaradó MU-t két labdarúgó képviseli, Casemiro és Bruno Fernandes (aki a hét találatával társgólkirály lett a sorozatban) a középpályán, de két játékost ad az év csapatába az elődöntős Bodö/Glimt is, a balhátvéd Fredrik Björkant és a középpályás Patrick Berget.

Emellett három együttes ad egy-egy futballistát még, a négy közé jutott Athletic Bilbaóból Nico Williams, valamint az egyaránt a negyeddöntőben elvérző Olympique Lyonból Rayan Cherki és az Eintracht Frankfurtból Robin Koch került be.

Forrás: UEFA

Emellett az európai szövetség megnevezte az idény játékosát is, aki Cristian Romero lett – a finálé legjobbjának is őt látták. Az UEFA statisztikái szerint a Tottenham világbajnok argentin védője hét meccset játszott az El-ben, 91 százalékos pontossággal passzolt, 9.2 labdát szerzett mérkőzésenként, valamint átlagban 1.7 lefülelt átadása volt.

Az UEFA a legjobb fiatal játékosnak Rayan Cherkit választotta meg. A Lyon 21 éves támadó középpályása 12 Európa-liga-találkozón négy gólt szerzett, nyolc asszisztot és 46 kulcspasszt adott.

 

 

Legfrissebb hírek

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

A Manchester United is büszke az argentin győzelemre

Foci vb 2026
2026.06.17. 09:48

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22

Szűcs Kornél csapatával csap össze a Ferencváros az El-selejtezőben

Európa-liga
2026.06.16. 17:11

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43

Észak-Macedóniát is legyőzte a női röplabda-válogatott az Európa-ligában

Röplabda
2026.06.06. 20:09
Ezek is érdekelhetik