Ekl-playoff: az FTC volt játékosa győztes gólt szerzett a kazah csapatban

D. Á.D. Á.
2023.08.24. 22:49
Loncar volt a hős az Asztanában (Fotó: Facebook/FC Astana)
A labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjének 4., utolsó fordulójában, a párharc első mérkőzésén az Asztana 1–0-ra legyőzte a Partizanit hazai pályán. A kazah csapatban a Ferencváros volt játékosa, Stjepan Loncar volt eredményes. A Debreceni VSC-t búcsúztató Rapid Wien 1–0-ra nyert a Fiorentina ellen. A hosszabbításban bukta el a győzelmet az Eintracht Frankfurt a Levszki Szófia vendégeként.

A Ferencvárosban is futballozó Stjepan Loncar a 41. percben vette be a Partizani Tirana kapuját. Az Asztana az első félidő hosszabbításában két góllal is elmehetett volna, a második hazai találatot azonban les miatt nem adták meg. Loncar gólja végül döntőnek bizonyult, a kazah együttes egygólos előnyből várhatja a jövő heti visszavágót.

A hajrában történtek az izgalmak a Tobol és a Plzen összecsapásán: a csehek a 73. percben szerezték meg a vezetést, majd a 90. percben berámolták a másodikat is. A hazaiaknak annyi örömük lehet, hogy a 98. percben összejött a szépítés, így nem teljesen reménytelen a helyzet a visszavágóra.

A Nordsjallend nem kegyelmezett, 5–0-ra kiütötte a szerb Partizant. Szintén simán nyert a Fenerbahce és a Maccabi Tel-Aviv, előbbi 5–1-es sikert aratott a Twente ellen, utóbbi 4–1-re verte meg a Celjét.

A hosszabbításban jött a dráma a Dinamo Kijev és a Besiktas meccsén – a 95. percben 2–2-es állásnál a török csapat megszerezte idegenben a győzelmet.

Nem örülhettek a topligás csapatok – az Eintracht Frankfurt hiába vezetett Kolo Muani góljával egészen az utolsó másodpercekig a Levszki Szófia otthonában, a bolgár csapat a lefújás előtt néhány pillanattal egyenlített. A Fiorentinának a döntetlent sem sikerült kiharcolni, ugyanis a Debrecent búcsúztató Rapid Wiennek egy gól elég volt a győzelem megszerzéséhez.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
PLAYOFF, 1. MÉRKŐZÉSEK
Asztana FK (kazah)–Partizani Tirana (albán) 1–0
(Loncar 41.)
FK Tobol (kazah)–Viktoria Plzen (cseh) 1–2 (Deblé 90+8. – 11-esből, ill. Cadu 73., Kalvach 90.)
Sztruga (északmacedón)–Breidablik (izlandi) 0–1 (Gunnlaugsson 35.)
Zalgiris Vilnius (litván)–Ferencvárosi TC 0–4 (Adama Traoré 17., 83., Varga Barnabás 66. – 11-esből, Pesics 75.) – részletek itt!
Nordsjaelland (dán)–Partizan (szerb) 5–0 (Frese 11., Ingvartsen 43., 68. – mind a kettőt 11-esből, Villadsen 73., Ilics 88. – öngól)
Dinamo Kijev (ukrán)–Besiktas (török) 2–3 (Saparenko 60., Volosin 66., ill. Aboubakar 40. – 11-esből, Colley 64., Zajnutgyinov 90+5.)
Farul Constanta (román)–HJK (finn) 2–1 (Rivaldinho 59., Popescu 83., ill. Sirbu 50. – öngól)
Fenerbahce (török)–Twente (holland) 5–1
(Oosterwolde 33., Szymanski 60., Kahveci 63., 74., Tadics 90+3. – 11-esből, ill. Ugalde 20.)
Levszki Szófia (bolgár)–Eintracht Frankfurt (német) 1–1 (Fadiga 90+5., ill. Kolo Muani 6.)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Celje (szlovén) 4–1 (Zahavi 22., 52., 72. – az elsőt 11-esből, Turgeman 90+2., ill. Bajde 29.)
Rapid Wien (osztrák)–Fiorentina (olasz) 1–0 (Grüll 35. – 11-esből)
Sepsi OSK (romániai)–Bodö/Glimt (norvég) 2–2 (Alimi 48. – 11-esből, Matei 81. – 11-esből, ill. Moumbagna 19., P. Berg 69.) – részletek itt!
Genk (belga)–Adana Demirspor (török) 2–1
(Arokodare 77., Munoz 90+3., ill. Akbaba 47.)
Gent (belga)–APOEL (ciprusi) 2–0 (M. Fofana 77., Hong Hjun Szeok 90+2.)
Lille (francia)–HNK Rijeka (horvát) 2–1
(Zhegrova 43., Yoro 89., ill. Pasalic 24.)
Midtjylland (dán)–Legia Warszawa (lengyel) 3–3 (Juninho 16., Franculino 34., 71., ill. Gual 26., Slisz 64., Kramer 86.)
Osasuna (spanyol)–FC Bruges (belga) 1–2 (Ávila 78., ill. Skov Olsen 50., De Cuyper 80.)
Ballkani (koszovói)–BATE Boriszov (fehérorosz) 4–1 (Jashanica 31., Tolaj 58., 67., Thaqi 89., ill. Laptyev 10.)
AZ (holland)–Brann (norvég) 1–1 (Hadzidiakosz 71., ill. Castro 59.)
Hearts (skót)–PAOK (görög) 1–2 (Shankland 9. – 11-esből, ill. Schwab 12. – 11-esből, Zsivkovics 75.)