Ekl: Szalai Ádám csoportkörbe jutott a Basellel

R. P., B. M.R. P., B. M.
2022.08.25. 22:11
Továbbjutott az FC Basel (Fotó: Twitter/FC Basel)
Az FC Basel is bejutott a labdarúgó Európa-konferencialiga csoportkörébe, miután 2–0-ra legyőzte a szófiai CSZKA-t, és 2–1-es összesítéssel búcsúztatta a bolgár csapatot.

Szalai Ádám a kispadon kezdett azFC Baselben, de a 65. percben, 0–0-s állásnál becserélte őt Alexander Frei vezetőedző. Fabian Frei a 66. percben szerezte meg a vezetést, majd Michael Lang a 84. percben 2–0-ra alakította az állás, a bolgár együttesnek pedig nem volt válasza.

A visszavágó utolsó percében született meg a CFR és a Maribor párharcának egyetlen, rendkívül látványos gólja, és ezzel együtt a román bajnok továbbjutása. Bár kolozsvári fölényben zajlott a játék, az első helyzetet még a vendégek hagyták ki Ivan Brnic révén. A CFR szögleteivel és bedobásaival viszont meggyűlt a vendégek baja, Menno Bergsen kapus azonban Emmanuel Yeboah fejesét és Jefte Betancor közeli lövéseit is védte, Yuri Matias fejesei pedig fölé mentek.

A Maribor szünet után kiegyenlítettebbé tette a játékot, de ezzel csak azt érte, hogy a hazaiaknak sem voltak helyzetei. Egészen a 90. percig, amikor egy röviden kifejelt labdát Lovro Cvek 13 méterről, félmagasan a bal sarokba ollózott, és ezzel a CFR zsinórban negyedszer jutott valamelyik európai kupasorozat csoportkörébe.

A Hajduk Split hazai pályán 2–0-ra kikapott a Villarrealtól, így a spanyolok 6–2-es összesítéssel jutottak tovább. Lovrencsics Gergő a 60. percben állt be játszani.

Kerkez Milos kezdőként 72 percet játszott az AZ Alkmaarban, amely 2–1-re győzött idegenben, és 6–1-es összesítéssel lett csoportkörös.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
4. FORDULÓ (PLAYOFF), VISSZAVÁGÓK
AIK (svéd)–Slovácko (cseh) 0–1

Továbbjutott: a Slovácko 4–0-s összesítéssel.

FC Basel (svájci)–CSZKA Szófia (bolgár) 2–0
Továbbjutott: a Basel 2–1-es összesítéssel.

CFR (romániai)–Maribor (szlovén) 1–0
Továbbjutott: a CFR 1–0-s összesítéssel.

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Universitatea Craiova (román) 1–1 – tizenegyesekkel: 4–3
Továbbjutott: a Hapoel, 1–1-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

Slavia Praha (cseh)–Raków Czestochowa (lengyel) 2–0 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Slavia Praha 3–2-es összesítéssel.

Twente (holland)–Fiorentina (olasz) 0–0
Továbbjutott: a Fiorentina 2–1-es összesítéssel.

Viborg (dán)–West Ham United (angol) 0–3
Továbbjutott: a West Ham 6–1-es összesítéssel.

Viking (norvég)–FCSB (román) 1–3
Továbbjutott: az FCSB 4–3-as összesítéssel.

Wolfsberger AC (osztrák)–Molde (norvég) 0–4
Továbbjutott: a Molde 4–1-es összesítéssel.

Mol Fehérvár FC–1. FC Köln (német) 0–3
Továbbjutott:
a Köln, 4–2-es összesítéssel.

Anderlecht (belga)–Young Boys (svájci) 0–1 – tizenegyesekkel 3–1
Továbbjutott: az Anderlecht 1–1-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

Ballkani (koszovói)–Skupi (északmacedón) 1–0
Továbbjutott: a Ballkani 3–1-es összesítéssel.

Hamrun Spartans (máltai)–Partizan Beograd (szerb) 3–3
a Partizan 7–4-es összesítéssel

Nice (francia)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0
a Nice 2–1-es összesítéssel.

Dudelange (luxemburgi)–Lech Poznan (lengyel) 1–1
a Lech 3–1-es összesítéssel.

Slovan Bratislava (szlovák)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 2–1 – tizenegyesekkel: 6–5
a Slovan 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

Royal Antwerp (belga)–Istanbul Basaksehir (török) 1–3