El: Dzsudzsákék drámai meccsen léptek a csoportkörbe

2014.08.28. 20:05
A Tottenham kabalája is vállalta az Ice Bucket Challenge-et, az együttes pedig kiejtette az AEL Limassolt (Fotó: Action Images)
Drámai mérkőzésen jutott tovább a labdarúgó Európa-liga rájátszásköréből az orosz Dinamo Moszkva, miután a ciprusi Omonia vendégként 2–1-re győzött Christopher Samba 93. percben szerzett góljával, emberhátrányban. Dzsudzsák Balázs kezdő volt a Dinamóban, 75 percnyi játéklehetőséget kapott.

A Dinamo a 11. percben Milan Sztepanov öngóljával szerzete meg a vezetést, de az Omonia Mickaël Poté révén hamar egyenlített. A legjobb csapatával felálló Dinamónak innentől kezdve ismét nem volt jó az eredmény, úgy meg pláne, hogy védője, William Vainqueur a 73. percben megkapta második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. Az addig három lövéssel jelentkező Dzsudzsákot a kiállítás után lecserélte edzője, a Dinamo pedig a 93. percben, Christopher Samba révén megszerezte a győztes gólt. Leandro de Almeida az Omonia magyar válogatott légiósa sérüléséből lábadozik, nem lépett pályára.

A nap másik orosz–ciprusi találkozóján nagy hideg zuhany érte a Lokomotiv Moszkvát, amely nagyon csúnya, 4–1-es vereségbe futott bele saját stadionjában az Apollon ellen. A szerb Partizan kettős győzelemmel búcsúztatta négy kiállítást hozó mérkőzésen az azeri Neftcit, a korábban a DVTK-t kiejtő, „brazilmeghajtású” Krasznodar pedig a hajrában lemosta és kiejtette a Real Sociedadot.

A francia Lyon ugyan győzött a román Astra otthonában, ám idegenben szerzett gólokkal így is a románok jutottak tovább – az OL az 1996–97-es szezon óta először nem jutott be csoportkörbe európai kupában.

Valódi flúgos futam volt a Feyenoord–Zorja mérkőzés: a rotterdamiak 48 perc alatt háromgólos vezetést szereztek, majd hátradőltek, az ukránok meg a 80. percre kiegyenlítettek! Ezzel már a Zorja volt a továbbjutó, ám Elvis Manu a 92. percben kigyötörte a továbbjutást a Feyenoordnak. Szintén gólzápor volt Bécsben, ahol a Rapid járt rosszul: a zöld-fehérek 13 perc alatt kétgólos fórba kerültek a finn HJK-val szemben, de 2–0-ra 2–3-jött, az egyenlítés pedig későn érkezett – továbbment a helsinki csapat.

Az Internazionale és a Mönchengladbach kiütéses sikert aratott: az Inter a háromgólos Mateo Kovacic vezérletével törölte fel a pályát az izlandi Stjarnannal, mely így a párharcban nem tudott egy vicces gólörömöt sem bemutatni és 9–0-val búcsúzott. A Borussia Mönchengladbach otthonában csak az elején daloltak vígan a szarajevói drukkerek, a német csapat 7–0-s pofont osztott ki vendégének. Az angol csapatok közül a Tottenhamnek nem jelentett gondot a ciprusi AEL legyőzése, viszont a Hull City elbukott belga ellenfelével szemben.

EURÓPA-LIGA, RÁJÁTSZÁS, 2. MÉRKŐZÉSEK
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Apollon Limassol (ciprusi) 1–4
(Pavljucsenko 85., ill. Rezek 20., Papulisz 51., Thuram 78., Hugo López 84.)
Továbbjutott: az Apollon, 5–2-es összesítéssel

Omonia Nicosia (ciprusi)–Dinamo Moszkva (orosz) 1–2 (Poté 23., ill. Sztepanov 11. – öngól, Samba 93.)
Tj: a Dinamo Moszkva, 4–3-as összesítéssel

Neftci Baki (azeri)–Partizan Beograd (szerb) 1–2
(Wobay 58., ill. Skuletics 24., 92.)
Tj: a Partizan, 5–3-as összesítéssel

FK Krasznodar (orosz)–Real Sociedad (spanyol) 3–0
(Joaozinho 71. – 11-esből, M. Pereyra 88., Ari 90.)
Tj: a Krasznodar, 3–1-es összesítéssel

PAOK (görög)–Zimbru Chisinau (moldovai) 4–0
(F. Pereyra 11., Athanasziadisz 45., Mak 79., Martens 84.)
Tj: a PAOK, 4–1-es összesítéssel

Metaliszt Harkiv (ukrán)–Ruch Chórzow (lengyel) 1–0 – hosszabbítás után (Xavier 105+1. – 11-esből)
Tj: a Metaliszt, 1–0-s összesítéssel

Astra (román)–Olympique Lyon (francia) 0–1 (Ferri 23.)
Tj: az Astra, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

Hajduk Split (horvát)–Dnyipro (ukrán) 0–0
Tj:
a Dnyipro, 2–1-es összesítéssel

Sheriff Tiraspol (moldovai)–HNK Rijeka (horvát) 0–3 (Ligger 29. – öngól, Kramaric 44., Moisés 61.)
Tj: a Rijeka, 4–0-s összesítéssel

FK Rosztov (orosz)–Trabzonspor (török) 0–0
Tj: a Trabzonspor, 2–0-s összesítéssel

Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–PSV (holland) 0–2 (Depay 89., 93.)
Tj: a PSV, 3–0-s összesítéssel

Twente (holland)–Qarabag (azeri) 1–1 (Castaignos 38., ill. Muarem 51.)
Tj: a Qarabag, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Aszterasz Tripolisz (görög) 3–1 (Badas 27., Zahavi 54. – 11-esből, Prica 75., ill. Goian 23.)
Tj: az Aszterasz, 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal

Feyenoord (holland)–Zorja Luhanszk (ukrán) 4–3 (Te Vrede 18., Schaken 27., Bilij 48. – öngól, Manu 92., ill. Malinovszkij 56., 80., Bilij 71.)
Tj: a Feyenoord, 5–4-es összesítéssel

Midtjylland (dán)–Panathinaikosz (görög) 1–2 (Igboun 73. – 11-esből, ill. Nano 55., Klonaridis 74.)
Tj: a Panathinaikosz, 6–2-es összesítéssel

DVSC-Teva (magyar)–Young Boys (svájci) 0–0
Tj: a Young Boys, 3–1-es összesítéssel

Rapid Wien (osztrák)–HJK Helsinki (finn) 3–3 (Schaub 10., 13., Wydra 94., ill. Kandji 15., Alho 77., Savage 88. – 11-esből)
Tj: a HJK, 5–4-es összesítéssel

Torino (olasz)–RNK Split (horvát) 1–0 (El Kadduri 22. – 11-esből)
Tj: a Torino, 1–0-s összesítéssel

Sparta Praha (cseh)–PEC Zwolle (holland) 3–1 (Krejci 10., Dockal 44., Brabec 62., ill. Nijland 83. – 11-esből)
Tj: a Sparta Praha, 4–2-es összesítéssel

FC Zürich (svájci)–Spartak Trnava (szlovák) 1–1 (Sihaui 48., ill. Spalek 92.)
Tj: a Zürich, 4–2-es összesítéssel

Villarreal (spanyol)–Asztana (kazah) 4–0 (Vietto 21., 54., Bruno 61. – 11-esből, Leiva 67.)
Tj: a Villarreal, 7–0-val

Nacional Madeira (portugál)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 2–3 (Marco Matias 30. – 11-esből, Ali Gazal 53., ill. Udodji 32., 63., Simovic 40.)
Tj: a Dinamo Minszk, 5–2-vel

Internazionale (olasz)–Stjarnan (izlandi) 6–0
(Kovacic 28., 33., 51., Osvaldo 47., Icardi 69., 80.)
Tj: az Inter, 9–0-val

Borussia Mönchengladbach (német)–FK Sarajevo (boszniai) 7–0 (Hahn 20., Xhaka 24., Hrgota 34., 67., 82., T. Hazard 74. – 11-esből, 92.)
Tj: a Mönchengladbach, 10–2-vel

Hull City (angol)–Lokeren (belga) 2–1 (Brady 6., 55. – a másodikat 11-esből, ill. Remacle 49.)
Tj: a Lokeren, 2–2-vel, idegenben szerzett góllal

Tottenham (angol)–AEL Limassol (ciprusi) 3–0
(Kane 45., Paulinho 49., Townsend 66. – 11-esből)
Tj: a Tottenham, 5–1-es összesítéssel

Saint-Étienne (francia)–Karabükspor (török) 1–0 – 11-esekkel 4–3 (Monnet-Paquet 13.)
Tj: a Saint-Étienne, 1–1-es összesítéssel, 11-esekkel

FC Bruges (belga)–Grasshoppers (svájci) 1–0 (Víctor Vázquez, 62.)
Tj: az FC Bruges, 3–1-es összesítéssel

Dinamo Zagreb (horvát)–Petrolul Ploiesti (román) 2–1 (Cop 22., Antolic 96., ill. Albín 59.)
Tj: a Dinamo Zagreb, 5–2-es összesítéssel

Legia Warszawa (lengyel)–Aktobe (kazah) 2–0
(Kucharczyk 26., Vrdoljak 66. – 11-esből)
Tj: a Legia Warszawa, 3–0-s összesítéssel

Rio Ave (portugál)–Elfsborg (svéd) 1–0 (Goncalves 92.)
Tj: a Rio Ave 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal