Ugyanaz a játékvezető vezet a Győrnek és a Paksnak is a Konferencialigában

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2025.08.02. 09:50
Daniel Schlager mindkét versenyben lévő magyar Konferencialiga-csapatnak vezet (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette a Konferencialiga harmadik selejtezőkörének játékvezetői küldését.

A Puskás Akadémia számára a második forduló jelentette a végállomást a Konferencialiga selejtezőjében, de a Paksi FC és az ETO FC folytathatja a szereplését.

A győriek augusztus 7-én a Csongvai Áront is foglalkoztató AIK otthonában lépnek pályára (19.00), és ezt a mérkőzést Daniel Schlager vezeti. A 35 éves német játékvezető 2022 óta FIFA-kerettag, és a Konferencialiga csoportkörében is szokott vezetni.

Schlager, aki két évvel ezelőtt a Ferencváros firenzei Kl-meccsét vezette (2–2), egy héttel később is selejtezőn fújja a sípot, és érdekesség, hogy ismét magyar csapat meccsén, ugyanis övé lett a Paks–Polisszja visszavágó (augusztus 14., 19.00). Az ETO FC meccsén közreműködő csapatából Sven Waschitzki-Günther partjelző és Katrin Rafalski videóbíró a paksi selejtezőn is ott lesz.

A Polisszja–Paks mérkőzésen (augusztus 7., 20.00) Joakim Östling működik közre, aki meglehetősen rutintalan a nemzetközi porondon: a 33 éves svéd játékvezető tavaly lett FIFA-kerettag, és ez csak a harmadik Konferencialiga-selejtezője lesz.

A Győr AIK elleni visszavágójára (augusztus 14., 19.00) viszont tapasztalt játékvezetőt küldött az UEFA Lawrence Visser személyében. A 35 éves belga rendszeres szereplője a csoportkörnek az El-ben és a Kl-ben, valamint 2021-ben és 2022-ben is egy-egy BL-főtáblás meccset vezetett. 

 

Legfrissebb hírek

Groningenbe igazol Csinger Márk – sajtóhír

Labdarúgó NB I
4 órája

Efraín Juárez: A helyzet túl zajos, de nem reménytelen

Európa-konferencialiga
10 órája

Győri reménysugár: Csinger Márk és Zseljko Gavrics is a csapattal edzett

Európa-konferencialiga
2026.08.11. 16:55

Piros lapot ért volna Batik Bence ütése? – szavazzon!

Labdarúgó NB I
2026.08.11. 09:50

Bognár György Szalairól: Aki az utóbbi években Pakson támadóként játszott, annak minden esélye megvolt, hogy gólkirály legyen

Labdarúgó NB I
2026.08.09. 20:01

Kétszer is egyenlített Pakson, a harmadik döntetlenjét érte el a Kispest-Honvéd

Labdarúgó NB I
2026.08.09. 17:25

Horváth Kevinnek van egy álma: jó lenne újra dobogóra állni

Labdarúgó NB I
2026.08.09. 10:30

Magyar FIFA-játékvezetői hármas dirigálja a Ferencváros–Real Madrid mérkőzést

Labdarúgó NB I
2026.08.07. 15:30