Gyász: elhunyt a kétszeres vb-ezüstérmes Sólyom Ilona

Vágólapra másolva!
2023.10.20. 00:06
Életének 97. évében elhunyt Sólyom Ilona, kétszeres világbajnoki ezüstérmes asztaliteniszező – számolt be a hírről a Magyar Asztalitenisz-szövetség honlapja.
Sólyom Ilona két vb-ezüstöt nyert csapatban
Sólyom Ilona két vb-ezüstöt nyert csapatban

 

Sólyom Ilona 1926. október 25-én született a Temes megyei Boksánbányán háromgyermekes családban – írja cikkében a szövetség honlapja. – Sportpályafutása az asztalitenisz és a teniszpálya vonzásában zajlott. A két sportág „versenyfutásában” az asztalitenisz győzött.

Sólyon Ilona már 1948-ban országos bajnoki bronzérmet szerzett női párosban, két évvel később pedig a budapesti világbajnokságon tagja volt az ezüstérmes magyar csapatnak (Farkas Gizella, Kárpáti Rózsi, Király Ilona, Sólyom Ilona). 1951-ben a bécsi világbajnokságon a Farkas, Kárpáti, Sólyom, Sági Edit alkotta csapat az 5. helyen zárt. Két évvel később a londoni világbajnokságon újra ezüstérmes lett a magyar válogatottal – Farkas Gizella, Kerekesné Sólyom Ilona, Kóczián Éva, Simonné Almási Ágnes.

A főiskolai világbajnokságon megnyerte a női egyest, és bronzérmes lett női párosban.

1958-ban a budapesti Európa-bajnokságon a női csapattal – Kóczián Éva, Kerekesné Sólyom Ilona, Lantosné Farkas Gizella, Mossóczy Lívia – bronzérmet szerzett. Ezt az érmet két évvel később a zágrábi Európa-bajnokságon aranyra váltották – Kóczián Éva, Lantosné Farkas Gizella, Máthé Sári, Mossóczy Lívia –, női egyesben Sólyom Ilona ezüstérmes lett, és Lantosné Farkas Gizellával kettesben bronzérmes a női párosban.

Visszavonulása után edzőként a Vörös Meteorban, a Ferencvárosban, majd az MTK-ban igyekezett továbbadni tudását.

Legfrissebb hírek

Szentmise Zsengellér Zsolt emlékére

Minden más foci
16 órája

Meghalt számos futballklub megmentője, Milan Mandarics

Angol labdarúgás
2025.10.05. 13:33

Gyász: 39 évesen elhunyt a Baltimore Ravens korábbi Super Bowl-győztes játékosa

Amerikai sportok
2025.10.04. 10:10

Gyász: elhunyt a legendás sportújságíró és riporter, Kopeczky Lajos

Egyéb egyéni
2025.10.03. 17:17

Végső nyugalomra helyezték Nagy Tibort

Labdarúgó NB I
2025.09.30. 16:41

Meghalt Lukaku édesapja, korábbi válogatott labdarúgó

Minden más foci
2025.09.30. 07:05

Gyászol Lewis Hamilton, elvesztette hű társát

F1
2025.09.29. 16:19

Súlyosan megsérült a pályán, 21 évesen elhunyt az Arsenal korábbi akadémistája

Angol labdarúgás
2025.09.25. 21:44
Ezek is érdekelhetik