Darts-vb: Van Gerwen szenzációs meccsen győzte le Suljovicot

R. P.R. P.
2022.12.28. 22:48
Michael van Gerwen nagy meccset nyert meg (Fotó: Getty Images)
A londoni dartsvilágbajnokság 3. fordulójában a torna eddigi legjobb mérkőzésén Michael van Gerwen 4:2-re legyőzte Mensur Suljovicot. Az este utolsó mérkőzésén Michael Smith 3:1-ről fordítva nyert Martin Schindler ellen.

Michael van Gerwen hihetetlenül jó első két szettet produkált Mensur Suljovic ellen. A háromszoros világbajnok 115.84-es körátlagot dobott, kevés esélyt adva az egyébként szintén jól játszó, 102.9-et átlagoló osztráknak. A második szettet Van Gerwen 0–2-ről nyerte meg, és ebben az egy szettben 121.33-os átlagot ért el…

Ám a holland hiába játszott lehengerlően, Suljovic nem omlott össze. Olyannyira nem, hogy a harmadik szettben brékelte riválisát, és 2:1-re szépített. A negyedikben 2–2 után Suljovic kezdhetett az egyenlítésért, de Van Gerwen kivételes klasszisa ismét megmutatkozott: elvette a kezdést, és 3–2-vel 3:1-es vezetésre tett szert. Ekkor Van Gerwen 111.16-os, Suljovic 101.57-es körátlagnál járt.

A drámai ötödik szettben 2–2 után van Gerwen 121-ről bullal kiszállhatott volna, ám úgy gondolta, hogy Suljovic nem birkózik meg a 161-gyel, így a holland inkább 18-cal lement 32-re. Hiba volt… Suljovic bravúrosan megdobta a magas kiszállót, így Van Gerwen 4:1-es győzelme helyett 3:2-re alakult az állás.

A hatodik legben Van Gerwen rögtön brékelt, utána Suljovic is megtette ugyanezt. A harmadikban a holland megint elvette a kezdést, majd hozta a sajátját, így 4:2-re megnyerte a világbajnokság eddigi legjobb mérkőzését.

Joe Cullen váratlanul simán elintézte Damon Hetát. Az ausztrál ugyan jónak mondható 94-es körátlagot hozott, de a kiszállói nem igazán jöttek a kulcspillanatokban. Cullen viszont remekelt, 98-as átlaggal magabiztosan jutott a 4. fordulóba.

Hihetetlen izgalmakat okozott a szerdai játéknap utolsó mérkőzése. Martin Schindler már 3:1-re is vezetett Michael Smith ellen, de az angolnak sikerült kiharcolnia a döntő szettet.

Ott aztán az első leget Smith nyerte, amire a következő legben Schindler 180-as kezdéssel válaszolt, de a kiszálló nem ment. Azonban Smith is elrontotta a kiszállót, a német így kiegyenlített.

Ezután viszont Schindler koncentrációja alábbhagyott. Smith 3:1-ről fordítva 4:3-ra nyert és Joe Cullennel játszik a következő körben.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG
3. FORDULÓ

Joe Cullen (angol, 13., 98.09)–Damon Heta (ausztrál, 20., 94) 4:0
Michael van Gerwen (holland, 3., 107.66)–Mensur Suljovic (osztrák, 30., 98.9) 4:2
Michael Smith (angol, 4., 95.36)–Martin Schindler (német, 29., 94.97) 4:3