Darts: Aspinall három könnyű sikerrel nyerte meg csoportját

2020.04.26. 23:18
Aspinallnek nem volt ellenfele (Fotó: Twitter)
A PDC Home Tour 10. csoportjának mérkőzésein az 5–2 bizonyult a slágereredménynek, Nathan Aspinall a legjobbnak, Simon Stevenson meg – nincs rá jobb szó – a legrosszabbnak.

Az esti programot a csoportgyőzelemre is a legesélyesebbnek tartott Nathan Aspinall és a családja körében remek házi bevonulást prezentáló Steve Brown között zajlott, és az eddigi két vb-szereplése alkalmával egyaránt az elődöntőig jutó 28 éves stockporti 91.39-es átlagot hozva 5–2-re múlta felül ellenfelét.

A csoport másik két szereplőjének első meccsén aztán ugyanilyen eredmény született, Ryan Joyce 5–2-re verte meg Simon Stevensont, aki a harmadik meccsen máris búcsút mondhatott továbbjutási reményeinek, miután 5–1-re lemosta őt Brown. Ráadásul Stevenson igen csapnivaló 73.14-es átlaggal kapott ki – még a harmadik napon lejátszott és alulmúlhatatlannak vélt Chisnall (74.65)–Worsley (74.25) meccs vesztesének átlagát sem sikerült elérnie.

Aspinall második fellépése aztán „helyreállította a világrendet”, amikor 98.45-ös átlaggal ismét 5–2-re győzött, és nagy lépést tett a továbbjutás felé. Aztán az ötödik meccsen még egyet lépett, ráadásul úgy, hogy azon ő nem is volt érintett: Brown és Joyce meccsének következményeképpen a vesztes búcsúzott a továbbjutási reményektől. Ez pedig a nap addigi legszorosabb csörtéje végén Joyce lett, Brown 5–3-ra győzött.

Aspinallnek így már csak arra kellett figyelnie az utolsó meccsen, hogy minimum kettő leget megnyerjen Stevenson ellen, amit körülbelül hat perc alatt teljesített is a teljesen indiszponáltan játszó, s minden korábbi teljesítményét alulmúló ellenfelével szemben. A győzelemhez szükséges további három leg megnyeréséhez viszont már 11 percre volt szüksége a világranglista 7. helyét elfoglaló Aspinallnek, s ebbe az is belefért, hogy a legrosszabb átlag csúcsát ezzel a meccsel még lejjebb, 65.88-ra leszállító Stevenson 0–4-nél „rúgjon egy becsületgólt”.