Ausztria: Thiem, Dadic és a Red Bull Salzburg az év legjobbja

MTI/B. L.MTI/B. L.
2020.11.11. 09:48
Thiem idén megnyerte a US Opent (Fotó: AFP)
Dominic Thiem és Ivona Dadic lett az év legjobb sportolója az osztrák sportújságírók szavazatai alapján. A csapatoknál a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Red Bull Salzburg végzett az élen.

A győzteseket, akik a tavaly elhunyt Formula–1-es pilóta, Niki Lauda emlékére a NIKI-trófeát vehették át, kedden este tüntették ki a bécsi sportsegély-gála keretében. Az eseményt a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezték meg.

A teniszezők világranglistáján harmadik, idén US Open-győztes, 27 éves Thiem és a nála egy esztendővel fiatalabb atléta (hétpróbázó), Dadic egyformán első alkalommal részesült az elismerésben, míg a Salzburg labdarúgócsapata sorozatban harmadszor nyerte meg a kategóriáját. Utóbbi együttes bajnokságot és kupát nyert és ismét bejutott a Bajnokok Ligája legjobb 32 együttese közé.