MTI/V. J. 2021.02.27 12:09 Frissítve: 2021.02.27 14:14

Gyász: meghalt a ralivilágbajnok Hannu Mikkola

Hetvennyolc éves korában elhunyt Hannu Mikkola, a finnek ralivilágbajnoka. Halálhírét fia tette közzé szombaton közösségi oldalán. Közölte: édesapja rákbetegséggel küzdött.

Hannu Mikkola (1942–2021) (Fotó: Getty Images)

Hannu Mikkola 1983-ban nyerte meg a világbajnokságot, háromszor volt második és háromszor harmadik. A vb-sorozatban 1973 és 1993 között 123 versenyen indult, 44 alkalommal állhatott dobogóra, 18-szor győztesként.

Sébastien Ogier, a franciák hétszeres vb-győztese a hír hallatán közösségi oldalán fejezte ki együttérzését.

„Szomorú nap ez sportágunknak, egy legenda hagyott itt minket. Hannu Mikkola abban az évben nyert, amikor én születtem, és bár nem ért az a megtiszteltetés, hogy személyesen találkozhattam volna vele, rendkívüli szomorúsággal tölt el a távozása. Mindig a legnagyobbak egyikeként fognak majd emlékezni rá” – írta.

A spanyolok kétszeres vb-győztese, Carlos Sainz kiemelte: Mikkola minden idők egyik legjobb autóversenyzője volt.

2021.01.18 15:18:10

Egyéb autó-motor nemzetisport.hu

2021.01.13 22:47:31

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA (Szaúd-Arábia)

Exkluzív interjú Khalid bin Szultan al-Fejszal al-Szaud herceggel, a szaúdi motorsport szövetség elnökével.

2021.01.02 08:46:27

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

Milyen egy homokvihar? És eltévedni benne? Kulisszatitkok a 15. rajtjára készülő versenyzőtől.

2020.12.21 12:47:52

Egyéb autó-motor BÖRZÖLI BERNADETT

A magyaroknak kevesebb babér termett a WTCR-ben, Da Costa tarolt az FE-ben – ez történt idén a nemzetközi autósportban!

2020.12.26 15:35:52

„Míg a WTCR és az ETRC is izgalmas versenyeket hozott, a lelátók üresen áztak az őszi esőben...”