Egy magyar bronzérem az evezős ifjúsági Eb-n

A Szente Dóra, Bagdács Szonja összetételű kormányos nélküli kettes bronzérmet nyert a kruszwicai evezős Európa-bajnokságon.
A hazai szövetség honlapja szerint a Szente, Bagdács duó előfutamgyőztesként jutott A döntőbe, amelyben a román csapat már a táv elején ellépett a mezőnytől, majd féltávnál a spanyol és a lengyel egység lemaradt, így a magyarok az olaszokkal és a görögökkel küzdöttek a dobogóért. Előbbi a hajrában jobbnak bizonyult, viszont a görögöket megelőzték Szentéék, ezzel pedig megszerezték a magyar küldöttség egyetlen érmét.
Női kétpárban a Demkó Janka, Nagy Zsófia páros negyedik helyen zárt, míg a Daróczi Dávid, Kup Barnabás, Rigó Barnabás, és Bajári András alkotta férfi négypár hatodik lett.
Legfrissebb hírek

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után
Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról
Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb
Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája
Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45
Ezek is érdekelhetik



