Triatlon, vb-sorozat: Lehmann Csongor harmadik helyen végzett Cagliariban

2024.05.25. 17:52
Harmadik lett Lehmann Csongor (Fotó: Facebook/Magyar Triatlon-szövetség)
Lehmann Csongor bronzérmet nyert a triatlonosok világbajnoki sorozatának idei második versenyén, szombaton Cagliariban.

A nemzetközi szövetség eredményközlő oldala szerint a biztos olimpiai résztvevőnek mondható 25 éves magyar sportoló az ötkarikás távon – 1,5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás – rendezett viadalt 1:40:27 óra alatt teljesítette, és 43 másodperccel maradt el a tokiói nyári játékokon egyéniben ezüst-, vegyesváltóban aranyérmes brit Alex Yeetől, aki megnyerte a versenyt.

Lehmann az úszás után hatodik volt, majd a kerékpározás során feljött az élmenőkre, és a futásra az élbolyban, harmadikként váltott. Ezt a pozíciót aztán a célba érkezésig sikerült megőriznie, a győzelemért pedig Yee és az új-zélandi Hayden Wilde vívott nagy csatát, melyből mindössze két másodperces előnnyel került ki nyertesen a brit triatlonos.

Az olimpiai részvételért még versengő másik három magyar induló közül Dévay Márk a 23., Faldum Gábor a 26., Bicsák Bence pedig a 43. helyen végzett a 60 fős mezőnyben.

Az olimpiai bajnoki címvédő, norvég Kristian Blummenfelt 1:44:30 órás idővel a 31. pozícióban zárt.

Az olimpiai kvalifikációs rangsort hivatalosan hétfőn zárja le a nemzetközi szövetség.